Ciąża, jak się przygotować cz.11 “bez antykoncepcji”

styczeń 24, 2023 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

To jest statystyka: jeżeli stosowało się antykoncepcję, to równowaga hormonalna wraca w sposób mocno “ochotniczy” czyli nikt nie wie kiedy i dlaczego. Jeżeli buduje się ją za pomocą metylacji, to po 6 miesiącach możemy mówić o jakiejś równowadze. UWAGA: gdy się osoba bada i kontroluje, to poziom witaminy B9 po antykoncepcji wraca po 9-10 miesiącach do normy, po wsparciu kwasem foliowym metylowanym+witaminy B2 i B1 po 4-5 miesiącach w zależności od polimorfizmów.

Nie dyskutujemy tutaj o iniekcjach, mega dawkach itp. Nie jestem zwolennikiem “leczenia” natychmiastowego tych procesów, które “hamowane” były przez dłuższy czas. Organizm musi wrócić do normy powoli.

Akurat w tym wypadku przywracanie witaminy B9 (kwasu foliowego) idzie świetnie vegankom i wegetariankom. Tutaj efekty “wiosennej diety” robią niesamowite wrażenie. Ja byłem pod olbrzymim wrażeniem diety ze “świeżej pokrzywy i mleczu” na poziom kwasu foliowego, żelaza. Uważam, że akurat po dłuższym używaniu antykoncepcji hormonalnej, takie podejście może dać bardzo dużo.

Uwaga kolejna: nie ma tak, że po odstawieniu antykoncepcji zachodzimy w ciążę od razu. Warto się badać, kontrolować i sprawdzać i myśleć nad tym co napisałem powyżej.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...