Co jest lepsze: Nutrivene D czy MSB?

listopad 26, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dostałem pytanie czy jestem w stanie zaoferować jakąś alternatywę w stosunku do Nutrivene D? Czy znam MSB?

W 2007 roku, gdy decydowaliśmy o zakupie suplementów analizowaliśmy 4 produkty, które mogłyby być najlepsze dla nas. MSB było jedną z firm, które analizowaliśmy. Zdecydowaliśmy się odrzucić MSB, gdyż produkt ten był jednoznacznie skierowany do szerokiej grupy osób z dysfunkcjami a nie osób z ZD. Dziś wciąż tak jest. To po pierwsze.

Po drugie mamy złe doświadczenia z kolorantami i smakami dodawanymi do tego typu produktów. Przykład z dnia dzisiejszego: NORDIC NATURALS i DHA. Duża cześć osób około 35% nie chce DHA truskawkowego ze względu na reakcje alergiczne, a przypomnę, że Nordic Naturals jest najlepszym technologicznie producentem kwasów DHA filtrowanych cząsteczkowo..i jednak ma problem być wolnym od alergenów.

Po trzecie cena. Czym różni się MSB w cenie 129 USD bez kosztów przesyłki od Nutrivene D w cenie 72 USD bez kosztów przesyłki po przeliczeniu Nutrivene D do 300 kapsułek. Dziś ma 252 kapsułki. MSB jest o 57 USD droższe, czyli o 193,80 pln.

Po czwarte. MSB zawiera w swoim składzie miedź . Wzór chemiczny to Cu. Nie spotkałem się z sytuacją, by ktoś dobrowolnie suplementował się miedzią, kiedy jest ona w nadmiarze i może być szkodliwa. Miedź jest jednoznacznie kojarzona z autyzmem i to od wielu lat. http://www.pdm.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7:autyzm-jako-choroba-autoimmunologiczna&catid=9:ukad-odpornociowy&Itemid=90

Po piąte jeżeli miałbym polecić jakiś produkt z perspektywy mojej wiedzy, sugerowałbym podawać każdy mikroelement osobno. Każdy z nas jest inny i potrzebuje innego podejścia. Produkty łączone są zawsze w jakimś aspekcie gorsze. Co widać i u Nutrivene D i u MSB. Jednak, gdy wielu z nas nie stać na takie podejście, konieczne jest zaakceptowanie mniejszego zła. Dla mnie z tej perspektywy Nutrivene D jest lepsze.

Przyznam się, że chce udoskonalić ten produkt i wysłałem do nich moje propozycje zmian, które dostosują ten produkt do potrzeb osób z ZD w dużo lepszym formacie, niż jest to obecnie. Może wtedy będę mógł go polecić bez wątpliwości, gdyż będę w pełni do niego przekonany.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...