Co to jest niedoczynność tarczycy?

maj 5, 2015 by
Kategoria: Tarczyca

Kiedy dziecko z zespołem Downa ma niedoczynność tarczycy, a to może mieć zdecydowana większość, jego ciało zwalnia. Nie ma należytej energii do działania. Mózg pracuje wolniej, układ trawienny pracuje wolniej, jest mniej neuroprzekaźników, jest mniej energii. A to powoduje obniżenie się temperatury ciała, skóra staje się sucha, a dziecko zdaje się zapominać tą niewielką część, którą pamiętało.

Wpadamy w depresję. Tak tarczyca i jej niedoczynność może powodować depresję.

To co nasze dzieci mają to tzw. niedoczynność kliniczna, zazwyczaj łagodna, choć gdy nie jest leczona w czasie, gdy się “kumulują” efekty stałego, negatywnego oddziaływania, to przychodzi moment totalnego “upadku”. Brakuje naszym dzieciakom wszystkiego, nie mają sił.

Jak to wygląda? Oprócz braku wspomnianych sił, spadku temperatury, zauważamy że nasze dzieci się nie pocą. Tracą włosy, chrapią, bolą je stawy i mięśnie. Co raz gorzej pracuje układ trawienny, co raz gorzej pracuje ich głos, staje się chropowaty, co raz gorzej dzieci słyszą.

Rośnie cholesterol, rośnie ciśnienie, ale spowalnia puls. Dzieci nasze rosną gorzej.

Suplementacja tarczycy, może zmienić występowanie tych objawów. Suplementacja cynku, jodu, witamin z grupy B, E, D może zmienić powyższe objawy dysfunkcji tarczycy.

Z czego się bierze niedoczynność tarczycy w ZD?

Najłatwiej byłoby powiedzieć, że ze względu na DYRK 1 A, ale tak w istocie jest to efekt występowania nasilonych chorób autoimmunologicznych w ZD, inicjowanych przez np. gen MIR 155.

Jak najlepiej balansować funkcjonalnością tarczycy? Za pomocą jodu, który może być dostarczany dzięki diecie z produktami takimi jak kelp, odpowiednie morskie wodorosty.Uśmiech

Jest jednak taki moment, gdy bardzo trudno wyleczyć tarczycę lub utrzymać ją w równowadze. Jest to moment, gdy uszkodzeniu ulega przysadka mózgowa.

To ona daje sygnał tarczycy, za pomocą hormonu TSH ile potrzebuje organizm  hormonów t 3 i t 4. Uszkodzenie jej, to uszkodzenie tarczycy w jej wzorcu funkcjonowania.

WNIOSEK:

NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY NIESTETY NIE MOŻNA WYLECZYĆ! Można ją zaleczyć i kontrolować stan.

Komentarze

1 Komentarz do “Co to jest niedoczynność tarczycy?”
  1. Michał N pisze:

    Co może uszkodzić przysadke mózgowa?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...