Ćwiczenia do warsztatów z metylacji cz.5

grudzień 1, 2022 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Rozpoznaliśmy wpływ supli na wyniki. Teraz czas na dietę. Bez analizy tego problemu zawsze będą odchylenia. Już takie proste odpowiedzenie sobie na pytania typu: co dziecko dało 48h przed badaniem daje dużo informacji, a jak dziecko ma jakąś dietę to już jest to wiedza, którą nie można bagatelizować.

To będzie pytanie do Kuby. Kuba jest doświadczonym tatą więc mam nadzieję, że wychwyci nam problem. Podpowiem jedno, może w dość zawiły sposób, ale da to wskazówkę:

Skoro wiemy, że dziecko dostaje nutrivene D i widzimy to po wysokiej B12, to pojawia się pytanie celowe: dlaczego witamina B9 jest tak niska?

Powody dietetyczne mogą być de facto 2:

*w czym dostaje dziecko nutrivene d?

*co pije dziecko przez cały dzień?

nazwa parametru wynik jaki powinien być
homocysteina µmol/l 7,80 4,8-5,5
witamina B12 pg/ml 197 – 771 1 004 ca.800
witamina B9 ng/ml 4,60 – 18,70 7,20 ca.19
witamina D3 (25 oh) ng/ml 34,20 powyżej 50
     
     
     
     
     
     
     

Jak to podniesiemy i rozważymy, to ten temat wyników mamy praktycznie z głowy…no jeszcze witamina D3 nam zostaje.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Ćwiczenia do warsztatów z metylacji cz.5”
  1. can pisze:

    Wydawało mi się, że będzie to najłatwiejsze pytanie, ale tematy dietetyczne są dla nas trudne.Zatem ten temat musimy zawsze, ale to zawsze musimy mocno sprawdzić. I tak tutaj największym problemem jest to, że dziecko popija Nutrivene czarną herbatą. Innym czynnikiem tutaj nie wspomnianym, a często impaktującym efekt wchłaniania witamin z grupy B to podawanie EGCG razem z Nutrivene, lub w za krótkim okresie między, co jest błędne.

  2. can pisze:

    Tutaj jest bardzo istotny efekt podawania TMG z cynkiem. Wciąż widzę, że nie rozumiecie tematu “skrótu metylacyjnego” i tego jak istotne są te dwa suplementy u naszych dzieci. https://www.zespoldowna.info/skrot-metylacyjnykolejne-przypomnienie.html
    Przy tych wszystkich zaburzeniach genetycznych, problemach dietetycznych i bardzo zawiłej relacji witamin z grupy B, wspieranie suplementami tej ścieżki metylacji przynosi od razu istotną poprawę. Warto o tym pamiętać.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...