Czy dzieci z ZD mogą pić mleko krowie, czy nie mogą? Czy mogą jeść gluten czy nie mogą?

lipiec 31, 2023 by
Kategoria: Dieta

Pojawił się wpis i są pytania. Dobrze. Odpowiem w ten sposób na nie.

Po pierwsze wróćcie do tych wpisów i powoli je przeczytajcie.

https://www.zespoldowna.info/czy-dzieci-z-zd-moga-pic-mleko-krowie-czy-nie-moga.html

https://www.zespoldowna.info/dlaczego-mieszasz-temat-glutenu-z-histamina.html

https://www.zespoldowna.info/celiakia-wrazliwosc-na-pszenice-wrazliwosc-na-gluten-ktora-nie-jest-celiakia-wrazliwosc-na-histamine-to-nie-jest-to-samo-cbs-bhmt-dao.html

https://www.zespoldowna.info/czy-egcg-nie-niszczy-watroby-u-osob-z-zespolem-downa.html

Po drugie trzeba zrozumieć, że czynniki dietetyczne jak te zawierające gluten, tudzież mleko krowie, mogą regulować stan zapalny, czyli immunologię.

Po trzecie nie mówimy tutaj o szkodliwości dietetycznej, ale znacznie głębszym mechanizmie: kaskadzie reakcji organizmu na składnik diety, który rozregulowuje i negatywnie wzmacnia układ immunologiczny.

Po czwarte zawsze w tym kontekście należy rozumieć to tak, że pijąc mleko krowie w różnych postaciach, jedząc gluten w różnych postaciach, to jak dolewanie benzyny do ognia…choć na początku nie musi parzyć.

Po piąte dotyczy to głównie dzieci, których układ immunologiczny rozwija się i dojrzewa powoli, dłużej niż to ma miejsce. Jest to efekt trisomii 21 chromosomu. To ma istotny wpływ. Stąd przesuwamy wprowadzanie składników dietetycznych o wątpliwych korzyściach dla naszych dzieci na taki moment, gdy ich organizm będzie gotowy na to. U jednych będzie to 3 a u innych 5-6 lat. U innych w ogóle.

Po szóste jeżeli dziecko ma wyrzuty histaminowe, a to widać już w 3 miesiącu życia, jeżeli jego jelita źle pracują nawet przy karmieniu piersią, bo mama coś zjadła, jeżeli ma choroby autoimmunologiczne, to jest to wskazówka, by wszystko co stanowi zagrożenie dla układu immunologicznego nie było wprowadzane do diety.

Proste zasady.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...