“Czy Thorne Prenatal Basic jest dobry dla wszystkich starających się o ciążę?”

maj 7, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Ten preparat z perspektywy dawki jaka jest w kapsułce, szerokie spektrum różnych mikroelementów, w różnych formulacjach, jest z pewnością dobrym preparatem dla wielu ludzi, nie muszą to być kobiety starające się o ciążę tylko.

Dobór i ocena czy dany preparat jest doby czy też nie dla danej osoby, musi uwzględniać spersonalizowane potrzeby i ograniczenia. Kobiety zagrożone w sposób realny zakrzepicą muszą brać pod uwagę obecność w preparacie witaminy K1.

Osoby, które mają problem z chelatacją metali ciężkich mogą mieć problem z obecnością miedzi w tym preparacie. Oznacza to, że nie należy podchodzić bezkrytycznie do takich preparatów. Ja zawsze staram się podkreślić, że jest to produkt STANDARDOWY/WZORCOWY, który po analizie składu należy zaakceptować lub odrzucić jako zły dla danej osoby…ale można w oparciu o ten skład szukać innych produktów zawierających tylko np. same witaminy z grupy B, albo jeszcze bardziej rozbudowane niż ten preparat.

Najlepszym “szerokim”alternatywnym  preparatem jest z pewnością Nutrivene D z zestawem bardzo dużej ilości różnych mikroelementów z pewnością potrzebnych w przypadku skomplikowanych ciąż i dużej elastyczności dawek.

image

Preparatem o bardzo “wąskim” zakresie jest np. Thorne Basic B Complex, który skupia się jedynie na witaminach z grupy B.

image

Polecam zatem analizę składu i dobór produkty w możliwie najlepszy sposób dla danej osoby.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...