“Czy wszystkie badania trzeba robić razem?”

lipiec 19, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Będziemy mieć takie dylematy. NFZ, czyli rząd za nie nie płaci, a my nie mamy pieniędzy by pokrywać je z własnej kieszeni. Często są to wydatki 600 pln i więcej. Zatem czy badania okresowe, bo tak je nazywamy należy robić w jednym momencie?

Tak ich idea jest taka, by uchwycić w jednym momencie cały obraz w jakim jest organizm, ale można też je podzielić na grupy.

1.W kontekście istotności badanie enzymu DAO i histaminy robi się zazwyczaj raz by ustalić jak wygląda wrażliwość pokarmowa i jak organizm naszego dziecka na to reaguje. Zrobione raz de facto wyznaczają nam dietę dziecka na kilka następnych lat.

2.Badania, które często musimy robić to badania tarczycy…o ile jest to konieczne. Ft3, ft4 powinno być sprawdzane u małego dziecka raz na 4 miesiące, u dziecka powyżej 5 lat 2-3 razy w roku, a u dzieci 12 lat i więcej 2 razy w roku.

3.Badania homocysteiny, kwasu foliowego, witamin B12, D3 oraz cynku warto zrobić 2 razy w roku (marzec/październik) i jeżeli możemy to z ferrytyną, profilem lipidowym i hemoglobiną glikowaną…ale jeżeli nie mamy pieniędzy to niekoniecznie

4.Pozostałe badania zależą od personalnej sytuacji dziecka w zakresie metabolizmów i problemów.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...