“…czy zatem konieczna jest wizyta u lekarza genetyka?”

lipiec 29, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Rozmawiałem wczoraj na ten temat zarówno z osobami z Poznania, Kujaw, Gdańska i Warszawy. Nie będę oceniać jakości lekarzy jako ludzi, ale z góry powiem Wam, że system opieki zdrowotnej na tyle znacząco się zapadł przez ostatnie 8 lat, że nawet gwiazda wśród lekarzy  nie wybije się ponad to, co prezentuje system. Wizyta u genetyka dzisiaj jest albo kwestią jego zarobkowania i to jest pierwsza kwestia… a druga w postaci uzyskania od niego racjonalnej porady, to z góry mówię, że takie coś nie istniej, bo system tego nie przewiduje.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““…czy zatem konieczna jest wizyta u lekarza genetyka?””
  1. Agga pisze:

    Z mojego doświadczenia w miarę młodej mamy wiem, że opinia genetyka (dobrze napisana pod zespoły orzekające o ZD) znacząco ułatwia dostanie orzeczenia o niepełnosprawności. U nas dla orzeczników była ważna i wiążącą (w senie jest opinia od genetyka = jest orzeczenie o niepelnosprawnosci). Byliśmy u genetyka raz jak Ola się urodziła, wlanie po ten papierek. Nie mam pojęcia po co genetyk powiedziała, żebyśmy bywali co roku. To już chyba tylko dla kasy, bo co ona może mi powiedziec/zalecić/zmienić skoro dala mi ulotkę do Bardziej kochanych i powiedziała że moje dziecko będzie uparte i nie jej co tłumaczyć zakazów tylko mowic stanowczo “nie bo nie”. Serio nie ma co sluchac genetyka, bo powtarza jak gluchy telefon co usłyszy od innych rodziców. Tylko ten papier u nas był konieczny.

  2. Mama Jasia pisze:

    Podczas pierwszej wizyty u genetyka dowiedziałam się,że mam nie spodziewać się wiele po moim synu. Żeby tylko umiał dać znac że jest głodny i umiał się ubrać. “No chyba nie sądzi pani, że on będzie kiedyś pracował”. Patrzyła na mnie jedynie z politowaniem, że niby żałośnie próbuje …To by było na tyle, jeśli chodzi o stosunek lekarzy do dzieci z zd i wiedzę 8ch na ten temat.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...