Gdy ft4 jest dobre, a ft3 niskie to….

styczeń 24, 2022 by
Kategoria: Tarczyca

To stale wraca, to stale podnoszę jako problem, a potem i tak to wraca do mnie, bo nikt nie zwraca na to uwagi…bo nikt nie robi ft3, a powinien zawsze w ZD!!!

1.Idziecie do lekarza i zawsze oczekujcie zlecenia na badania tarczycy w kierunku ft3 (bo najważniejsze), ft4, anty TPO. Jak do tego pojawi się jeszcze Tsh i anty TG to nie będzie źle, ale nie stanowią one niczego istotnego w badaniu tarczycy u dzieci z ZD.

2.Zawsze niemalże lekarz endokrynolog  oczywiście bada tylko ft4 i tsh. Patrz na wynik, mówi wszystko dobrze. Gdy jednak rodzic robi jeszcze ft3 pojawia się problem. Być może nieznany większości, ale jest konieczny do analizy.

3.”Im więcej histaminy tym mniej T3” czyli jeżeli dziecko jest tzw. histaminowe, to T3 nie będzie na odpowiednim proporcjonalnym poziomie. Wtedy patrzymy na anty TPO i enzym DAO. U takich dzieci w sposób zaskakujący T3 rośnie gdy suplementujemy kurkumą, witaminą C i magnezem…ale nikt nad tym się nie zastanawia, a to przecież mechanizmy antyhistaminowe.

https://www.zespoldowna.info/histamina-i-niedoczynnosc-tarczycy.html

“Nietolerancja histaminy może sygnalizować problem z tarczycą. Niski poziom tarczycy może powodować wzrost produkcji histaminy, podczas gdy wysoki poziom tarczycy może powodować wzrost receptorów histaminowych i zwiększoną odpowiedź histaminy.”

4.Jednak niskie ft3 (T3) to nie tylko ten efekt. Może to być efekt braku witamin, energii komórkowej, wirusów etc. Warto to zawsze ogarniać całościowo i wymuszać całościowe podejście w badaniu tarczycy.

https://www.zespoldowna.info/zespol-niskiego-t3-a-witamina-d3w-covidzie.html

https://www.zespoldowna.info/matematyka-tarczycy-czyli-o-zespole-niskiego-t3-ktory-nie-ma-nic-wspolnego-z-dzialaniem-tarczycy.html 

Podsumowując:

-badanie ft3 jest krytyczne

-nie tylko wskazuje na problemy metaboliczne ale i na ogólny stan organizmu

-może potwierdzić, że w organizmie, który wygląda na świetny, mamy problem z histaminą, a ta rzutuje na wszystko…sen, skupienie się…bo działa na neuroprzekaźniki, stan zapalny…

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...