Witamina B6 i tarczyca w zespole Downa.

luty 14, 2018 by
Kategoria: Tarczyca

Pisałem już o tym, że na Dolnym Śląsku i na Opolszczyźnie lekarze wprowadzają podawanie witaminy B6 przy podawaniu hormonów.

Opisywałem ten temat tutaj: http://www.zespoldowna.info/witamina-b6-i-tarczyca.html 

Nie potrafię nic więcej dodać, niż to że w tych kontekstach ona niekoniecznie może być korzystna dla osób z ZD z jednego banalnego powodu:

-lekarze przypisują witaminę B6 w postaci chlorowodorku o nazwach aptecznych: pirydoksyna, B6 HCL, chlorowodorek B6

https://pl.wikipedia.org/wiki/Witamina_B6

-ta forma w ZD nie jest wchłaniana podobnie jak w przypadku syntetycznego kwasu foliowego u osób z polimorfizmem genów MTHFR, DHFR co jest szkodliwe dla zdrowia dzieci z ZD i może prowadzić do tzw. drgawek nabytych tytułem jej przedawkowania

-możliwości jej konwertowania do poziomu aktywnej formy nazywanej witaminą B6 aktywną P-5-P jest ograniczona tytułem potrojenia genu PDXK odpowiedzialnego właśnie za jej aktywizację

Oznacza to, że przed jej podanie NALEŻY UZYSKAC OD TEGO LEKARZA, KTÓRY CHCE JĄ PRZYPISAĆ SKIEROWANIE NA JEJ OZNACZENIE!

Odpowiednie dawki tej formy witaminy B6 (P-5-P) znajdują się w Nutrivene. Ta dawka już jest podawana w kierunku wsparcia produkcji glutationu. Łączy się to oczywiście z nadmiernym stresem oksydacyjnym tytułem potrojenia genu SOD1 na tym etapie metabolizmu. Stres oksydacyjny angażuje tutaj istotną ilość glutationu, a to jest powiązane z obniżoną konwersją T4 do T3. Zatem by poprawić ten metabolizm podaje się B6 w formie aktywnej by wzmocnić glutationy, ale i NADPH!

Jeżeli na to popatrzymy w całościowy sposób, to w tym przypadku samo B6 to za mało by zadziałało nawet w aktywnej formie. Należy do tego dodać:

-witaminę B12

-cynk

-selen

-magnez

-NAC, glutaminę

-witaminę C albo witaminę E albo kwas alfa liponowy

z jednej strony, a z drugiej: d-rybozę i witaminę B1.

Dopiero wtedy cała suplementacja wspierająca tarczycę może być efektywna.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29425994/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...