Ginkgo Biloba dla wszystkich cz.1

marzec 1, 2010 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Mając małe dziecko nie byłem świadomy jak duża ilość ludzi poszukuje i nie może znaleźć! właściwego preparatu z miłorzębu japońskiego czyli ginkgo biloba, dla dzieci i osób dorosłych z ZD. Gdy znajdujecie macie też wątpliwości, czy to jest to! Pamiętajcie przy zakupie, aby produkt zawierał: ”standaryzowany ekstrakt Ginkgo Biloba, pozyskiwany z suchych liści tej rośliny. Standaryzacja ma na celu zapewnienie takiego samego składu preparatu i zachowanie odpowiednich proporcji składników aktywnych. Standaryzowany ekstrakt Ginkgo Biloba zawiera 24% flawonoidów i 6% terpenoidów” oraz aby był bez alkoholu.

W tym tygodniu postaram  się Wam wszystkim pomóc prezentując preparaty dostępne na rynku.

Po co mamy podawać preparaty zawierające Ginkgo? Są dwa powody:

1.Ginkgo jest antagonistą GABY według badań australijskich i amerykańskich (tutaj: http://www.zespoldowna.info/gingko-a-zespl-downa/), co oznacza że redukuje procesy hamujące związane z nadmierną ilością GABY u osób z ZD.

2.Badania naukowe wskazują na  to, że substancje zawarte w Ginkgo Biloba blokują formowanie beta-amyloidu, proteiny tworzącej amyloid w tkance mózgowej  i  do rozwoju choroby Alzheimera

Dawkowanie Ginkgo dla osób z ZD podane jest tutaj:http://www.zespoldowna.info/suplementy-podawanie/

Dzisiaj rozpoczynamy prezentację produktów występujących w Polsce.

1

PRODUCENT: BIOFARM

POSTAĆ LEKU: tabletki

DOSTĘPNE OPAKOWANIA:20, 60, 90 tabletek

SKŁAD:

Jedna tabletka zawiera 80 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego, standaryzowanego na 24% ginkgoflawonoglikozydów, co odpowiada 19,2 mg ginkgo-flawonoglikozydów oraz następujące substancje pomocnicze: laktoza, poliwinylopirolidon, hydroksypropylometyloceluloza, stearynian magnezu, dwutlenek tytanu, glikol polietyle-nowy, dwutlenek krzemu koloidalny, tlenek żelaza.

CENA: za opakowanie 80 mg 60 tabletek około 21-32 pln

BIOFARM posiada też w swojej ofercie produkt o nazwie GINKOFAR, który zawiera 40 mg wyciągu suchego z liści miłorzębu japońskiego.

2

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...