“Jak MTHFR wpływa na układ krążenia i problemy metaboliczne?”

luty 21, 2017 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Po pierwsze bardzo często problemy kardiologiczne są efektem problemów metabolicznych. Podobnie choroby związane z naszym funkcjonowaniem-naszym nastrojem-są związane z problemami metabolicznymi i kardiologicznymi. Wszystko to jest powiązane w układzie dysfunkcji na linii geny-mikrobiota i jeden problem “ciągnie” drugi. Stąd gdy do mnie dzwonicie zawsze proszę byście próbowali analizując choroby Wasze, je łączyć i czy jest w tym jakaś konsekwencja/logika.

Co jest ważne spadek wydolności metabolicznej wpływa od razu na poziom chorób autoimmunologicznych. Stąd od razu należy łączyć je z wystąpieniem np. :cukrzycy typu II, nadciśnienia, problemów z cholesterolem itp. Popatrzcie na siebie zatem. Gdy występują u Was choroby autoimmunologiczne od razu wpływa to na Waszą wydolność, sprawność i sam nastrój. Jest to zatem “sztywne” połączenie między dwoma-trzema oddzielnymi problemami. Gdy popatrzycie na panele metylacyjne z MTHFR UK, jest wiele polimorfizmów związanych z metabolizmem, które mają od razu przełożenie na stany nastrojów, mechanizmy funkcjonowania neuroprzekaźników. Oczywiście najczęściej wymieniany jest tutaj MTHFR, ale też typowy dla naszego polskiego autyzmu CACNA1C, czy IL-6 typowy dla lekoopornych depresji.

Ale nie są to jedyne geny, które wpływają zarówno na choroby kardiologiczne, metaboliczne i nastrój!

Czytając poniższy artykuł mamy całe zestawienie typowych genów dla chorób depresyjnych, czy zmienności nastrojów jak:

CACNA1D, CACNB2, GNAS, ADRB1, NCAN, REST, FTO, POMC, BDNF, CREB, ITIH4, LEP, GSK3B, SLC18A1, TLR4, PPP1R1B, APOE, CRY2, HTR1A, ADRA2A, TCF7L2, MTNR1B. Są one typowe dla schizofrenii, autyzmu,choroby dwubiegunowej i często ich dysfunkcja łączy się z dysfunkcją genu MTHFR na alleli C677T, ale także chorób kardiologicznych na przykład.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28117839/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/m/pubmed/28192769/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...