“Mam badania co mam z tym zrobić?”

listopad 27, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Po prostu czytać i analizować. Weźmiemy na przykład jedno z badań i zobaczymy jak tutaj działa algorytm analizy o którym pisałem wcześniej.

https://www.zespoldowna.info/jarek-to-jak-z-tymi-badaniami-czyli-o-algorytmie.html

image

Zatem zaczynamy od homocysteiny, B9, B12, D3. Najlepiej jak to jest w excelu oczywiście!

image

Pierwsza pomocna kwestia: wpisujemy do excela dane tak jak je będziemy analizować. Zatem wspomniane: homocysteina, B9,B12, D3 powinny być obok siebie. Tutaj wyniki mamy odpowiednio:

image

Odnosimy się najpierw do witamin, by zobaczyć jak to koreluje z homocysteiną:

B9 (kwas foliowy) powinniśmy mieć w tej normie na poziomie ok.16, czyli potrzeba podwyższyć jej dostepność poprzez dietę/suplementację. Jeżeli dziecko dostaje EGCG, to nawet sugerowałbym aby był to poziom w okolicach max.normy. EGCG hamuje wykorzystanie kwasu foliowego i tracimy go bardzo szybko. Poziom witaminy B12 jest właściwy i tutaj też uwzględniamy błąd badania. Za to D3 (25oh) jest dużo za wysokie. Dawka jest zbyt intensywna. Należy od razu zmniejszyć podawana dawkę, sprawdzić poziom wapnia zjonizowanego i fosforu nieorganicznego.

Z perspektywy tych parametrów homocysteina jest na dobrym poziomie. Podbicie kwasem foliowym, zmniejszenie dawki D3 powinno ustawić ten parametr tuż poniżej 6,00. Uwaga: rozważamy, czy osiągamy ten wynik z TMG, czy bez!!! Czy do tego mamy podawany cynk, czy też nie?

image

Kolejnym etapem w tym przypadku jest badanie funkcjonowania tarczycy.

1.Ferrytyna jest na dobrym poziomie

2.Cholesterol HDL jak na ZD jest na świetnym poziomie.

3.LDL niestety na złym poziomie…ale analizujemy proporcje. Poziom proporcji LDL/HDL jest na poziomie 1,95 i to jest dobra proporcja, pomimo wysokiego LDL. By czuć się pozytywnie sprawdzamy trójglicerydy i tutaj one są na bardzo niskim poziomie. Zatem nie jest źle, choć zawsze DHA, dobre tłuszcze wspierające HDL byłyby korzystne.

4.Patrzymy na tarczycę. Ft3 jest niestety na złym poziomie. Ft4 na dobrym poziomie. Może to oznaczać, brak energii komórkowej dla redukcji T4 do T3. Zatem pierwszy etap sprawdzenie stanu zapalnego…ale tutaj nie mamy anty TPO, ani badań jelit, ani cynku. Mogłyby one coś podpowiedzieć. Nie wiemy, czy też dziecko miało chorobę, wizytę w szpitalu etc. te dane mogłyby być tutaj istotne.

https://www.zespoldowna.info/cynk-witamina-d3-i-homeostaza-z-magnezem.html

https://www.zespoldowna.info/cynk-kluczowy-dla-poziomu-homocysteiny-witaminy-b12-ferrytyny.html

Co bym zrobił w tym przypadku? Sprawdził jeszcze cynk. Wprowadziłbym albo Magnesię/Muszyniankę lub suplementację magnezem. Wprowadziłbym ubiquinol i sprawdził czy podajemy EGCG,resweratrol trans i kurkumę longvidę. Poziom LDL tutaj może być wyjaśnieniem, słabego funkcjonowania tarczycy.

https://www.zespoldowna.info/trojglicerydy-i-ldl.html

https://www.zespoldowna.info/dlaczego-laczysz-cholesterol-z-tarczyca.html

https://www.zespoldowna.info/tarczyca-a-trzustka-choroba-hashimoto-a-cukrzyca-typu-1-moje-zdanie.html

Sprawdzamy jeszcze hemoglobinę glikowaną. Tutaj brak tego badania. Jest glukoza i jest ona na poziomie 86,7 mg/dl i jest dobra. Zatem podejrzenia nasze są w kierunku:

*dysfunkcji tarczycy (badanie objętości/wielkości wydaje się być konieczne)

https://www.zespoldowna.info/jak-podawac-thybon.html

*wsparcie dla mitochondriów i jeżeli to nie pomoże zmianę leczenia, jeżeli ono jest

https://www.zespoldowna.info/mitochondriajak-nie-rozumiemy-rzeczy-oczywistych.html

https://www.zespoldowna.info/mitochondria-w-praktyce-czyli-jakis-przepis.html

Zawsze jak chcemy coś osiągnąć w tej analizie okazuje się, że zapomnieliśmy o czymś, co może być istotne. Zatem polecam Wam spokojną analizę tego, co chcemy zbadać dzień wcześniej, a dopiero potem decydować się na badania.

https://www.zespoldowna.info/badania-okresowe-2023.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...