“Który suplement jest najważniejszy do uzyskania odpowiedniego wzrostu?”

lipiec 14, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Trochę zmienię to pytanie, gdyż metylacja i równowaga całego organizmu jest przy wzroście krytyczna, ale w ZD są zazwyczaj małe niuanse.

Mówię tutaj o witaminie K2 MK7 ale i MK4. Uważam, że powinniśmy starać się przez cały rok ją podawać, a nie tylko przy podawaniu D3. Dlaczego?

Obumieranie kości w ZD jest szybsze niż jej odtwarzanie. Zatem krytycznym jest by kość miała odpowiednią ilość wapnia, który ją buduje. I tutaj jest pewien problem. Z jednej strony jest jego dużo w organizmie, ale jego wykorzystanie jest dość powolne. By wzmocnić ten proces warto wprowadzić witaminę K2 MK7 nawet na poziomie 50-100 mcg a wpłynie to na “jakość” kości. To się z kolei przełoży, na większe zasoby, a to pozwoli urosnąć trochę więcej Uśmiech

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do ““Który suplement jest najważniejszy do uzyskania odpowiedniego wzrostu?””
  1. mineska pisze:

    A czy przeciwskazaniem do podawania witaminy K2 MK7 nie jest powyższona krzepliwość krwi? U osób z ZD chyba dość często występuje tego typu nieprawidłowość.

  2. can pisze:

    K2 Mk7 jest pochodną witaminy K…ale zupełnie nie wiąże się jej działanie z krwią, a z wapniem. Witamina ta zawraca wapń do kości, zatem nie powoduje niczego z krwią.
    Co do Podwyższonej krzepliwości krwi w ZD to inny temat i opiszę to w artykule osobno.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...