Kurkuma, kurkuma i jeszcze raz kurkuma…tym razem przeciwko żelazu i miedzi

czerwiec 8, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Wciąż bada się chorobę Alzheimera i chorobę Parkinsona szukając odpowiedzi, co jest jej ostateczną przyczyną.

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2011-05/uotm-hic052011.php

W powyższym badaniu badacze analizowali uszkodzenia DNA wywołane przez reaktywne formy tlenu, wysoko destrukcyjne molekuły powstałe w wyniku oddychania komórkowego. Inne pole ich obserwacji to analiza wysokiego poziomu żelaza i miedzi w regionach mózgu typowych dla choroby Alzheimera, Parkinsona….ale i ZD.

Badacze uważają, że: wysoki poziom miedzi pozwala na tworzenie dużej liczby reaktywnych form tlenu, atakujących DNA i zakłócających proces samoistnej naprawy DNA. To początkuje proces neurodegeneratywnej patologii.

Normalnie, specjalne enzymy naprawiają uszkodzenia, odbudowując integralność genomu, ale eksperymenty pokazały, że żelazo i miedź znacząco zakłócają pracę enzymów za to odpowiedzialnych znanych jako NEIL 1 i NEIL 2

Istotną niespodzianką dla naukowców był fakt, że wśród substancji najlepiej wiążących żelazo i miedź, chroniąc w ten sposób NEIL 1 była kurkuma! Kierownik badań doktor Hegde był zaskoczony “…utrzymującą się efektywnością NEIL w komórkach, gdy kurkuma oddziaływała na miedź i żelazo.”

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...