Memantyna lek na zespół Downa

Styczeń 14, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pytacie się czym jest memantyna, o której mówi się ze jest to lek na ZD. Przytaczam tutaj ogólny medyczny raport o jej działaniu.

image

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22212311

Memantyna jest lekiem zarejestrowanym jako lek w chorobie Alzheimera. Jest antagonistą receptorów N-metylo-D-asparaginianowych (NMDA) i przyśpiesza neurotransmisję nawet przy niskich dawkach. Jest bardzo dobrze tolerowany i bezpieczny. W licznych raportach stwierdzono pozytywny wpływ na receptory dopaminy jak i zdolność do ograniczania ilości wapnia oraz reaktywnych form tlenu ROS pobudzanych przez amyloid beta. Inną cechą typową dla choroby Alzheimera to zdolność do zapobiegania ekspresji APP i protein tau, które są elementami charakterystycznymi dla ZD i choroby Alzheimera.

 

ROS-Niektóre reaktywne formy tlenu są naturalnymi produktami metabolizmu, inne powstają w układach nieożywionych[1]. Stanowią ważny składnik przekazu sygnału w organizmach żywych. W pewnych sytuacjach poziom RFT może gwałtownie wzrosnąć prowadząc do uszkodzenia struktur w komórkach. Zjawisko to nazywa się stresem oksydacyjnym. Komórki bronią się przed nim zwiększając ekspresję enzymów takich jak katalazy i dysmutazy ponadtlenkowe. Niskocząsteczkowe przeciwutleniacze, takie jak kwas askorbinowy (witamina C), kwas moczowy lub glutation również pełnią rolę ochronną przed stresem oksydacyjnym.

źródło:wikipedia.org

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Memantyna lek na zespół Downa”
  1. ghoska pisze:

    Jeszcze w 2011 miały być wyniki badań Costy, ktory obserwoawł reakcję młodych ludzi z zd po leczeniu memantyną i nic nadal nie słychać ?

  2. Can pisze:

    Otrzymałem jedynie informacje że raport jest przygotowywany.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...