Marihuana medyczna w czym ma zastosowanie cz.4 rak, glejak

Czerwiec 11, 2015 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Największym dla mnie zaskoczeniem w przypadku marihuany medycznej, jej co raz szersze zastosowanie w leczeniu różnego rodzaju raków, w tym tak trudnego do wyleczenia glejaka.

Obserwując dane wyraźnie łączy się tutaj wpływ marihuany na działanie na cykl metylacyjny z jednej strony i silne działanie antyutleniające z drugiej strony. Takie połączone działanie wydaje się być skuteczne do tego stopnia, że w USA oficjalnie potwierdzono możliwość zastosowania terapii leczniczej z zastosowaniem marihuany medycznej w tym kierunku.

image

http://www.thestonerscookbook.com/blog/2015/06/03/american-government-finally-admits-that-marijuana-kills-cancer-cells/

Nie oznacza to zatwierdzenia przez FDA procedury medycznej, a jedynie zgodę na projekty kliniczne.

Jednak w przypadku raka mózgu, glejaków różnego typu FDA na koniec 2014 roku zgodziła się na zastosowanie marihuany medycznej w terapii.

image

http://patientsoutoftime.org/fda-approves-cannabis/

Głównym argumentem do zaakceptowania takiego podejścia z wykorzystaniem CBD ale i THC był przypadek Sophie Ryan, który został bardzo szczegółowo udokumentowany.

image

Roczne leczenie za pomocą marihuany medycznej dało zaskakująco pozytywne efekty, co widać na załączonych zdjęciach. W leczeniu Sophie zastosowano preparat wyprodukowany przez firmę Insys.

http://insysrx.mwnewsroom.com/press-releases/insys-therapeutics-receives-fda-orphan-drug-designation-for-its-pharmaceutical-c-nasdaq-insy-1147673

image

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...