Mematyna komentarze.

Sierpień 8, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Następna porcja tłumaczeń :). Doktor Alberto Costa znany mi jest od dłuższego czasu. Pierwszy raz trafiłem na niego właśnie przy opracowaniach dotyczących fluoksetyny. Gdy w 2010 roku na “tapecie” był temat noradrenaliny to także on podkreślał znaczenie tych badań.

image

http://www.zespoldowna.info/noradrenalina-jest-skutecznakomentarz-doktora-alberto-costa.html

Co do mematyny. Badana jest od blisko 5 lat w kierunku ZD. Przeprowadzono już cykl badań doświadczalnych na myszach, o czym pisał w artykule wyżej. Przeprowadzono kilka prób na poziomie badań klinicznych, co powoduje że po jesiennym raporcie doktora Costy powinien ten lek uzyskać poszerzenie rejestracji w FDA także w kierunku ZD.

Po raz kolejny podtrzymuję swoją opinię, że memantyna jako lek objawowy będzie musiał być częścią całego protokołu różnych substancji. Dzisiaj nie wiem, które będą na liście wpisane, a które nie. Tutaj musimy czekać.

Dla chcących uzyskać więcej informacji o doktorze Costa polecam ten link:

http://www.ucdenver.edu/about/newsroom/newsreleases/Pages/SchoolofMedicineResearchAwardDownSyndrome.aspx

image

Komentarze

1 Komentarz do “Mematyna komentarze.”
  1. Jarek pisze:

    Dzisiaj umieściłem artykuły powiązane z chorobą Alzheimera, to było rano. Po południu już miałem dobrą informację. Lek związany z tą chorobą, memantyna, jednak wpływa na poprawę funkcji poznawczych w ZD. O tym szerzej jednak napiszę jutro.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...