Nowe leczenie choroby Alzheimera odbudowuje pamięć.

sierpień 4, 2020 by
Kategoria: Mózg, układ nerwowy

Czytam kolejne doniesienia z cyklu: jesteśmy w stanie wyleczyć chorobę Alzheimera i po raz pierwszy widzę jak zbliżyliśmy się do problemów typowych dla zespołu Downa i ścieżek obecnych w trisomii.

https://interestingengineering.com/groundbreaking-new-treatment-reverses-memory-loss-associated-with-alzheimers-disease

image

Lars i Arne Ittner zajmujący się demencją od ponad 10 lat, w swoich ostatnich badaniach zauważyli, że przy jednym z eksperymentów bardzo stara mysz z demencją odzyskała pamięć. Ich podejście terapeutyczne jest o tyle zaskakujące, że skupili się nie na leczeniu mózgu a na odwróceniu jego deficytów….czyli to czego my ciągle potrzebujemy w ZD. Ich celem okazał się enzym p38-γ (p38 gamma). Ich podejście opisane zostało przez nich w następujący sposób:

“Przywraca utraconą aktywność enzymatyczną pamięci poprzez celowanie w enzym p38gamma. Ten proces może zmodyfikować białko, które zapobiega rozwojowi objawów choroby Alzheimera. Jednak badania poszły o krok dalej, stwierdzając, że naturalne ochronne działanie p38 gamma może być wykorzystane do rzeczywistej poprawy pamięci w chorobie Alzheimera, nawet na etapach z poważnym osłabieniem funkcji poznawczych.”

Wniosek z tego badania jaki płynie to im lepiej funkcjonuje białko p38 gamma tym mniejsza degeneracja mózgu, a co za tym idzie brak demencji. Zatem podejście naukowców skupiło się na zwiększeniu białka, za pomocą leku który stworzyli

„Naturalnie ochronna aktywność enzymatyczna w mózgu jest niestety dalej tracona, a postępuje dalej drogą choroby Alzheimera – więc im więcej pamięci tracisz, tym bardziej tracisz również ten naturalny efekt ochronny” – wyjaśnił profesor Ittner.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...