Nutrivene D nowa formuła.

wrzesień 19, 2023 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Udało się. Po kilku miesiącach dyskusji następuje zmiana formuły Nutrivene D. Dzisiaj czas na jej prezentację.

1.Status w USA.

Muszę tutaj potwierdzić Wam, że w USA w dużej ilości przypadków Nutrivene D jest po prostu lekiem na receptę i często wymagana jest przy jej zakupie. To zależy od regulacji stanowych. Z drugiej strony jest to o tyle ważne, że Nutrivene D i zmiany jej formuły muszą być zgłaszane do FDA, choć nie muszą mieć jej zatwierdzenia.

2.Formuła.

Likopen-histamina

Moja wersja Nutrivene D wynikała przede wszystkim z tego, że wersja amerykańska miała za dużo substancji budujących histaminę. Obecnie Amerykanie sami się przekonali o problematyczności tego typu dodatków jak likopen. Zostało to usunięte.

Witamina B12-poziom

Bardzo trudno było wyrównać proporcje z witaminą B9. Niestety dla nas i dla naszych polimorfizmów, zdecydowano się na obniżenie witaminy B12, by uzyskać populacyjną równowagę. Brano po uwagę dane z USA, gdzie zupełnie inaczej są badane witaminy niż u nas.

Witamina D, magnez

Nie zdecydowano się na usunięcie tych witamin z formuły. W Polsce nie ma to sensu by one były. W USA często jest to jedyne źródło tych składników.

Rutyna-choroba Alzheimera

Postanowiono dodać rutynę, gdyż badania od 2016 roku, o czym pisałem, pokazują pozytywny wpływ rutyny w leczeniu tej choroby. W Polsce nie ma to znaczenia, gdyż wszyscy używamy rutinoscorbin. Ten temat pozwolę sobie opisać osobno.

3.Dostępność.

Nowa formuła powinna do nas już dojść. Planowana była na 15 września, wydaje mi się że będzie to raczej pod koniec września.

4.Uwagi:

Zmiany nie są duże, jednak będą wymagały ponownego skalibrowania dawkowania. Proszę abyście wzięli to pod uwagę.

Komentarze

1 Komentarz do “Nutrivene D nowa formuła.”
  1. Aga pisze:

    Czy w dalszym ciągu będzie nutriven d “europejski”? Czy w związku ze zmianami będzie już tylko jedna wersja?

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...