Prescript-Assist czyli probiotyki, czy synbiotyki

luty 6, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Ostatnia fala zachorowań, czyli używania antybiotyków spowodowała dość dużą ilość pytań dotyczącą używanych przeze mnie probiotyków. Z góry odpowiadam: przerzuciłem się na synbiotyki.

Pierwsza kwestia, która zniechęciła mnie do probiotyków stosowanych w Polsce to ich cena. Za 10 kapsułek Dicofloru 30 używanego najczęściej u dzieci musiałem zapłacić 19,52, a jego większa dawka 60 kosztowałaby mnie w aptece 22,30 za 10 sztuk.

Po drugie Jaś je bardzo słabo i zróżnicowanie potraw jest słabe. Podanie zatem samego probiotyku w jego wypadku nie jest pełnym rozwiązaniem, gdyż prebiotyki istotne w funkcjonowaniu flory bakteryjnej po kuracji antybiotykowej, nie są w należytej ilości dostarczane do organizmu. Przypomnę, że najlepsze prebiotyki to banany czy tez pieczywo lekkie wytwarzane z udziałem inuliny np. SONKO pieczywo lekkie razowe.

Mój wybór padł jak zwykle na amerykańskie dzieło pod nazwą Prescript-Assist. Jest to produkt najnowszej generacji, w Polsce określany jako synbiotyk, czyli zawierający probiotyki i prebiotyki. Jego koszt to około 116 pln za 60 kapsułek.

image

Amerykanie zachwalają ten produkt w następujący sposób:

1.Prescript-Assist jest to produkt  3 generacji kombinacji 29 kultur bakteryjnych tzw. SBO połączonych z unikatowym prebiotykiem wzmacniającym funkcjonowanie i rozwój mikroflory.

2.Bakterie należą do “najbardziej ludzkiego typu” bakterii określanych mianem C1, przebadanych w trakcie ponad 5 letniego programu badawczego.

3.Unikatowa formuła produktu pozwala na jego przechowywanie bez użycia lodówki!

4.Ten produkt nie zawiera mleka, jajek,ryb, orzeszków,soi,pszenicy, glutenu, kukurydzy i konserwantów, gdzie większość produktów zawiera laktozę przynajmniej.

 

Jak stosować ten preparat? Dla dzieci wystarczy 1 kapsułka przez 30 dni dla dorosłych 2 kapsułki. Po tym okresie przez jeszcze tydzień można podawać albo co drugi dzień, albo mniejszą ilość w kontekście dorosłych.

Bakterie składające się na ten produkt to mieszanka bakterii Leonardite oraz

Anthrobacter agilis, Anthrobacter citreus, Anthrobacter globiformis, Anthrobacter luteus, Anthrobacter simplex, Acinetobacter calcoaceticus, Azotobacter chroococcum, Azotobacter paspali, Azospirillum brasiliense, Azospirillum lipoferum, Bacillus brevis, Bacillus marcerans, Bacillus pumilis, Bacillus polymyxa, Bacillus subtilis, Bacteroides lipolyticum, Bacteriodes succinogenes, Brevibacterium lipolyticum, Brevibacterium stationis, Kurtha zopfil, Myrothecium verrucaria, Pseudomonas calcis, Pseudomonas dentrificans, Pseudomonas flourescens, Pseudomonas glathei, Phanerochaete chrysosporium, Streptomyces fradiae, Streptomyces celluslosae, Streptomyces griseoflavus.

Jak do tego ma się mój dicoflor? Po pierwsze ma słodzik, po drugie ma jeden szczep i po prostu jest tylko probiotykiem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...