Probiotyk: Prescript-Assist najpopularniejszy produkt 3 generacji w USA

lipiec 10, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jak widzę stale pojawiające się pytania dotyczące jaki probiotyk zastosować stają się co raz bardziej uporczywe z Waszej strony :) . Ja z punktu widzenia moich chłopaków uważam, że nasze dostępne w naszych aptekach produkty są za słabe, by były skuteczne, stąd jak zwykle wybrałem się na zakupy do USA.

Po analizie okazało się, że najbardziej popularnym i uważanym za jeden z lepszych jest produkt o nazwie:

Prescript-Assist

imageimage

image

Występuje on w różnych opakowaniach ale w miarę zbliżonej cenie 40 USD za opakowanie. Ze względu na fakt, że ma go też w ofercie International Nutrition postanowiłem go kupić…zobaczymy w jakiej cenie uda mi się go wytargować :)

Dlaczego ten produkt?

1.Jest to w istocie synbiotyk, który zawiera zarówno probiotyki jak i prebiotyki, czyli bakterie oraz substancję wspomagające ich aktywność.

2.Jest to produkt przebadany w kierunku zespołu jelita drażliwego oraz autyzmu. Jest wiele badań na jego temat podstawowe to to:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/16117982

3.Zawiera do 30 szczepów bakterii typowych dla człowieka wspomagając produkcję istotnych dla człowieka składników odżywczych takich jak antyoksydanty, enzymy, biorą udział w syntezie witamin: K  i B1, B2, B6 i B12  oraz obniżają poziom cholesterolu we krwi i zwiększają wchłanianie minerałów m.in. wapnia (ok. 25%) i magnezu (w ZD jest to potrzebne).

4.Są odporne na działanie środowiska istniejącego w układzie trawiennym (odporne na pH) przez co ich efektywność działania jest wysoka.

5.Co dla mnie jest istotne nie zawiera: MLEKA, JAJEK, ORZESZKÓW I ORZECHÓW, RYB, SOI, PSZENICY I GLUTENU i konserwantów przez co nadaje się dla autysty i dzieci wrażliwych na gluten i alergeny.

6.Mogą być trzymane w temperaturze pokojowej.

7.Zawierają bakterie:

Anthrobacter agilis, Anthrobacter citreus, Anthrobacter globiformis, Anthrobacter luteus, Anthrobacter simplex, Acinetobacter calcoaceticus, Azotobacter chroococcum, Azotobacter paspali, Azospirillum brasiliense, Azospirillum lipoferum, Bacillus brevis, Bacillus marcerans, Bacillus pumilis, Bacillus polymyxa, Bacillus subtilis, Bacteroides lipolyticum, Bacteriodes succinogenes, Brevibacterium lipolyticum, Brevibacterium stationis, Kurtha zopfil, Myrothecium verrucaria, Pseudomonas calcis, Pseudomonas dentrificans, Pseudomonas flourescens, Pseudomonas glathei, Phanerochaete chrysosporium, Streptomyces fradiae, Streptomyces celluslosae, Streptomyces griseoflavus.

8. Ilość bakterii 65 000 000 w kapsułce.

Komentarze

Liczba komentarzy: 12 do “Probiotyk: Prescript-Assist najpopularniejszy produkt 3 generacji w USA”
 1. Marta pisze:

  Czy jak dziecko bierze enzymy to potrzebuje jeszcze dodatkowo probiotyku?

 2. can pisze:

  Probiotyk to przede wszystkim wsparcie calego układu trawiennego (także przy wysokim poziomie cholesterolu a u naszych dzieci ten problem jest niemalże stały), enzymy to przede wszystkim wsparcie trawienia. Dzieci z ZD potrzebują i probiotyków i enzymów, jedno nie wyklucza drugiego, jednakże zawsze należy ten temat skonsultować w szczegółach.

 3. Jola pisze:

  czy probiotyki trzeba/można stosować cały czas, czy trzeba robić przerwy ? chodzi o dziecko 2-letnie

 4. Can pisze:

  Nie. Wszystko zależy od celu w jakim stosujesz probiotyki. Inaczej będzie w kierunku wsparcia jelit, inaczej w przypadku kwestii immunologicznych.

  • Jola pisze:

   Jarku, pytam bo niepokoi mnie sytuacja, dziecko przyjmowało Baby Biotic Nutrivene, gdy probiotyki się skończyły, dziecko ma raz dziennie, czasem 2 razy dziennie biegunke.
   Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane…masz jakiś pomysł Jarku ?

 5. can pisze:

  Szczerze mówiąc mam tylko jeden pomysł: problem jelit i flory wymaga stałego podawania synbiotyków, ze względu na candidę np. ale nie musimy być to prawda…trzeba zdiagnozować co się dzieje

 6. Jola pisze:

  dziękuje

 7. Jurka pisze:

  Czy jest nazwa zmieniona? Jak można go zakupić?

  • Jurka pisze:

   Jarku, mogę dołączyć się do zamówienia czy każdy zamawia indywidualnie? Wiem, że mają własną stronę na co.uk, ale koszty za przesyłkę…

 8. Can pisze:

  Ten produkt nie jest dostępny w tym momencie

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...