Prozac według Changing Minds Foundation, czyli efekty uboczne cz.6

grudzień 17, 2010 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Prozac według wszystkich danych staje się jednym z leków najbardziej istotnych do poprawy funkcjonowania osób z ZD w tym momencie. Jednak nie sugeruję, by nagle wszyscy rzucili się w kierunku tej terapii. Dzisiaj mija zaledwie 3 lata od amerykańskich prób w podawaniu Prozacu (czytać: prozaku) osobom z ZD i poziom doświadczeń z tym lekiem nie jest zbyt duży.

Dzięki Darkowi i Teresie Cody podsumowaliśmy jakie problemy mogą być związane z podawaniem Prozacu u osób z ZD.

Teresa rozpoczęła terapię Prozaciem jako jedna z pierwszych w USA. Jej syn osiągnął dzisiaj umiejętności płynnego czytania, liczenia i komunikacji. Jednakże terapia Prozaciem nie była łatwa.

Po pierwsze wystartowano ze zbyt dużą dawką, która powodowała bezsenność. Po tych pierwszych próbach przygotowano protokół, który obowiązuje do dzisiaj opierający się na bardzo małych dawkach dziennych. Po takim ustaleniu dawek jak pisze Teresa, jedynym skutkiem ubocznym obserwowanym u jej syna był spadek łaknienia, co jak nadmieniła dobrze mu zrobiło.

U innych dzieci, które przyjmują Prozac zaobserwowano następujące efekty uboczne:

-bezsenność (najczęściej, dominuje ten stan na początku podawania leku)

-nudności

-ból głowy

-brak apetytu

 

W przypadku podawania Prozacu jako antydepresanta, przy dużych dawkach leczniczych stwierdzono inny  typ efektów ubocznych:

-bardzo silne pobudzenie

-skłonności do samobójstwa w dużym uniesieniu

Dyskutowana jest także kwestia uzależnienia od tego leku.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do “Prozac według Changing Minds Foundation, czyli efekty uboczne cz.6”
 1. Albert pisze:

  No właśnie. Tego się pewnie wszyscy obawiamy. Tylko pod okiem doktora należałoy to prowadzić.

 2. Kinga pisze:

  Witam, czy ktoś zdecydował się poprowadzić dziecko według wytycznych Changing Minds Foundation, ew. czy ktoś zna osobę/dziecko, która zaczęła stosować leki i suplementy polecane przez CMF?

 3. jarek pisze:

  Protokół medyczny CMF jest zbiorem zasad aplikowanych przeze mnie mojemu synowi. Ilość osób, które w dużej lub pewnej części realizuje te zasady jest dość znaczna obecnie i to mogę jednoznacznie potwierdzić. Jedyne ale to właśnie PROZAC. W USA nie jest znana cerebrolizyna tak jak to ma miejsce w Polsce. Ze względu na to, że Prozac to pigułki akceptacja tego leku jest duża i to pomimo wielu argumentów na NIE.
  Myślę, że na tej stronie będę mógł już niedługo zamieścię informację o zdaniu polskich lekarzy na temat tego leku i terapii tym lekiem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...