Sunday, all in one, czy to dobry produkt?

lipiec 8, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dostałem takie pytanie i spróbuję na nie odpowiedzieć precyzyjnie.

image

Sunday, All in one, miał być pierwotnie produktem dla osób z ZD na terenie krajów niemieckojęzycznych Europy. Dzisiaj mogę powiedzieć, że wyszedł jak wyszedł.

1.Założenie są dobre: jak najwięcej naturalnych składników, ale nie wszystko jest naturalne a witaminy i minerały nie zawsze mają najlepsza formę chemiczną i są niestety mocno selektywnie dobrane.

2.Jednak dwa kluczowe błędy jakie są w tym składzie eliminują go dla wszystkich.

3.Po pierwsze występowanie pszenicy i jęczmienia, które to nie dość, że są początkiem reakcji histaminowej to są po prostu glutenem. Olbrzymi minus dla tego produktu.

4.Jeżeli łączymy flawony z witaminami i minerałami, to musimy rozumieć co one powodują. Dla nas pierwsza zasadnicza kwestia:

my chcemy poprawiać metylację i ją kontrolować, a niekoniecznie ją hamować. Dlatego też witaminy z gruby B, ale i minerały podajemy w odstępie czasowym od np.EGCG. Tutaj jest wszystko na raz, co przypomina mi samochód który ma naciśnięty pedał gazu do końca, ale i zaciągnięty hamulec ręczny. To nie ma sensu.

image

5.Dokładniej. Podawanie EGCG z kofeiną w ZD jest nie wskazane w ogóle, dzieciom szczególnie. To jest błąd.

6.Podawanie EGCG z witaminą B9 (kwasem foliowym) to bardzo zły pomysł, bo jest to hamowanie wchłaniania kwasu foliowego, przy jego silnym wypłukiwaniu przez to EGCG. Dla mnie to kuriozum.

7.Flawony cytrusowe. Ja do nich nic nie mam, ale mam wątpliwości i to duże, czy powinny być w jednoczesnym użyciu z minerałami i witaminami. Ich połączenie nie daje właściwego efektu na poziomie wchłaniania minerałów i witamin.

Podsumowując tylko te aspekty, odradzał bym użycie tego produktu komukolwiek, bo jest tutaj błąd na błędzie w konstrukcji produktu.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...