Tarczyca w zespole Downa jest taka jaką my rodzice, nasze geny determinują.

październik 6, 2017 by
Kategoria: Tarczyca

Wiemy, że dysfunkcja tarczycy u blisko 60% osób z zespołem Downa jest ściśle regulowana przez czynniki genetyczne, dwa geny mające istotny wpływ na jej funkcjonowanie czyli PSMG1 i SOD1A. Inną kwestią w tej puli są geny, które dzieci z ZD dziedziczą od rodziców i co one implikują w zakresie funkcjonowania jelit, stanów zapalnych i ich zaburzeń, absorpcji witamin i minerałów, reakcji alergicznych jak wrażliwość na gluten i laktozę.

http://www.zespoldowna.info/tarczyca-jest-jedna-z-kaskad-choroby-alzheimera.html

Jeżeli jelita dziecka mają dysbiozę mikrobioty, jeżeli ma polimorfizmy genów HLA( w szczególności HLA DQA2 i DQA8) i CTLA4, jeżeli ma polimorfizmy genów FOXE1, MTHFRC677T, IL-6 to tarczyca będzie upośledzona i będzie działać źle…ale nie tytułem ZD!!! Choroba Hashimoto to typowy objaw koincydencji dietetycznej (zła dieta z glutenem, laktozą i reakcji autoimmunologicznej organizmu, doprowadzającej do kaskady problemów na poziomie mikrobioty i stanów immunologicznych jelit)

image

image

image

http://journals.plos.org/plosone/article?id=10.1371/journal.pone.0062849

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4808558/

image

http://www.zespoldowna.info/mikrobiota-w-zespole-downa-a-co-z-ibd-i-choroba-hirrschsprunga.html

http://www.zespoldowna.info/mikrobiota-w-zespole-downa-zespol-downa-jest-stanem-zapalnym-jelit.html

http://www.zespoldowna.info/prawda-mikrobiota-poprawia-wchlanianie-witamin-z-grupy-b-miedzy-40-65.html

http://www.zespoldowna.info/koenzym-q10-w-zespole-downa-czyli-wiedza-jest-tylko-nie-ma-lekarzy-ktorzy-ja-zdobywaja.html

Taki obraz funkcjonowania tarczycy wymaga spojrzenie na dziecko z ZD, tak jakby tego ZD nie miało. Należy leczyć i zmieniać funkcjonowanie jelit, mikrobioty i całej reakcji immunologicznej i nie wolno tego zwalać na ZD!!! …tylko na nasze rodzicielskie geny. I MUSIMY TO LECZYĆ!

Łysienie plackowate, reumatoidalne zapalenie stawów, wrażliwość na gluten, celiakia, cukrzyca typu 2, choroby autoimmunologiczne są jedynie efektem wzmocnienia predyspozycji genetycznych jaką dziecko odziedziczyło po rodzicach, przez zespół Downa i jego mechanizmy deregulacyjne w zakresie immunologii, neuroinflamacji, metylacji. W każdym z tych przypadków tarczyca musi być leczona przy wystąpieniu objawów jednej z tych chorób. TARCZYCA MUSI BYC LECZONA!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28973128/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...