“To jak ze szczepionkami? Szczepić, nie szczepić?”

styczeń 25, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Proszę nie oczekujcie ode mnie ciągłego powtarzania opinii jakie przytoczyłem wcześniej. Ja nie ulegam zbiorowej pewności, że coś działa lub nie działa ale spokojnie patrzę na to co się dzieje i podtrzymuję to co wcześniej napisałem.

1.Dzieci z ZD nie szczepimy bo szczepionki na to nie mają badań.

2.Przypomnę tą kwestię o zmienności immunologicznej osób z ZD.

https://www.zespoldowna.info/szczepienianie-jest-prawda-opinia-lekarzy-o-standardowej-reaktywnosci-osob-z-zespolem-downa-na-szczepienia-i-nie-jest-prawda-fakt-ze-powinny-byc-w-pierwszej-kolejnosci-szczepione-ze-wzgledu-n.html

Szczerze mówiąc dziwi mnie takie parcie na szczepienia w ZD, gdy ta odmienność jest tak dalece inna od standardowej i wg. mnie nie będzie działać inaczej niż jak placebo.

3.Jakie są dane praktycznie uzyskiwane z Izraela, Norwegii? Po pierwszej dawce, nie uzyskuje się populacyjnego celu jakim jest skuteczność powyżej 50% jak deklarował producent pierwszej szczepionki. Oznacza to, że w przypadku drugiej tury nie uzyskamy wyniku powyżej 90% i to jest proste. Jeżeli jeszcze weźmiemy pod uwagę, że szczepione są osoby starsze…to oznacza, że w grupie “która przeżyła wszystko” jest to na poziomie skuteczności innym niż wskazywały badania, daleko mniej skuteczne. Przypomnę brutalną prawdę: osoby mające problemy immunologiczne rzadko dożywają wieku powyżej 65 roku. Osoby mające problemy dziedziczne z układem kardiologicznym tak samo. Zatem osoby o inności immunologicznej nie ma w grupie osób będących szczepionych w pierwszej kolejności. Takich jak osoby z ZD tak dla ścisłości. Zatem jeżeli porównujemy tą grupę jaka została zaszczepiona do np. osób z ZD to wciąż jest olbrzymia przepaść w różnorodności reakcji. Z perspektywy teorii osoby z ZD nie zareagują na szczepienia na poziomie grupy osób powyżej 65 roku tylko o ponad połowę gorzej, nie chcę pisać inaczej.

https://www.zespoldowna.info/koronawirus-aktualizacja-komentarz.html

https://www.zespoldowna.info/kiedy-zaszczepic-dorosla-osobe-z-zespolem-downa-na-covid.html

https://www.zespoldowna.info/lek-czy-szczepienie.html

https://www.zespoldowna.info/ktore-szczepionki-sa-starego-typu-ktore-wybrac.html

4.Może się powtórzę ale to jest istotne: covid jest wirusem i ma prawo mutować. Pamiętacie szczepienia przeciwko ptasiej grypie? Zanim wprowadzono obowiązkowe szczepienia, a państwa EU wydały kolosalne pieniądze na nie, to okazało się, że szczepionki są mało reaktywne, gdyż wirus zmutował. Czy nie przypomina to Wam obecnej sytuacji?

5.Ja zakładam, że dzieci/dorośli z ZD, które mogą skorzystać ze szczepienia obecnie istniejącego to populacja max 15% osób. Są to te bez dodatkowych chorób immunologicznych, wrażliwości na gluten, laktozę, problemów z jelitami i przede wszystkim mające więcej niż 25 lat. Z czego to wnioskuję? Z reaktywności osób z ZD na wszelkie szczepienia i przede wszystkim po tym, że stan zapalny w ZD jest skrajnie zmieniony do wieku ok 25 lat, a potem u niektórych osób się stabilizuje na swoistym poziomie, co nie oznacza standardowym poziomie.

Zatem wciąż decyzja należy do Was, a ja mogę jedynie komentować to co widzę.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...