Czy należy szczepić dziecko z zespołem Downa przeciwko covid? – dyskusja

styczeń 11, 2021 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Powtórzę się: jestem zwolennikiem szczepień, ale przeciwnikiem szczepionek i ich dzisiejszej jakości i procedur jakie są z nimi wdrażane. Zatem staram się ocenić temat szczepień na poziomie nie emocji, a wiedzy dotyczącej procedur, składu i samych informacji jakie płyną od producentów.

https://www.zespoldowna.info/czy-nalezy-szczepic-dziecko-z-zespolem-downa-przeciwko-covid.html

1.Czy osoby z zespołem Downa powinny dostać w pierwszej kolejności szczepionkę?

Abstrahując od moich poglądów i stanu badań nad szczepionką powiem że powinny być w pierwszej grupie osób zaszczepionych.

2.Czy szczepionki zawierają wirusy?

Na ten moment szczepionki typu RNA tak to nazwijmy nie zawierają wirusa. W szczepionkach firm, które będą gotowe w 2021 jednak mają się pojawić osłabione wirusy.

3.Czy szczepionki są etyczne?

Trudno o tym dyskutować w szczególności w przypadku zespołu Downa. Bazując na materiale zwierzęcym, przygotowując określony mix leczniczy zastosowany w szczepieniu, ludzkość uważa to za etyczne…a zastosowanie hamowania genów za pomocą syntetycznych środków leczniczych w ZD ludzkość uważa, za nieetyczne. Mam tutaj istotne deja vu połączone z pewnością, że manipulacja ma tutaj wysoki poziom istotności w decyzjach politycznych. Patrzę na ultokę i widzę selektywne rozumienie etyki. W przypadku ZD wszystko co się robi, by poprawić funkcjonowanie osób z ZD  jest nieetyczne, a takie szczepienia są etyczne.

image

Do wszystkich, którzy uważają, że osób z ZD nie powinno się leczyć bo to nieetyczne: popatrzcie jak ma się skład tej szczepionki modyfikującej istotnie reaktywność naszych komórek, ingerujący w układ immunologiczny w stosunku do leczenia osób z ZD. Odpowiedzcie sobie na pytanie: JAK JESTEŚCIE ŚLEPI I BEZ WIEDZY, BY TAK WALCZYĆ O NIELECZENIE OSÓB Z ZD!

4.Czy szczepionka jako mechanizm jest bezpieczna?

Odpowiem tak: według mnie mimo wszystko szczepienie jest bezpieczniejsze niż nielogiczne, stałe, często bez powodu, zażywanie leków przeciwbólowych.

5.Czy szczepionka przeciw koronowirusowi jest bezpieczna?

Według mnie nikt tego nie wie i tylko kwestia pandemii powoduje, że ci którzy zawsze “krzyczeli” że nie ma odpowiednich badań…dzisiaj siedzą cicho i nawet promują szczepienie. Przypomnijmy: szczepionki obecne dzisiaj są dopuszczone warunkowo na podstawie skróconych badań równoległych w określonej zamkniętej populacji. Na ulotkach widać to precyzyjnie i producenci zabezpieczają się na wszelkie sposoby, co świadczy że nie mają wiedzy na temat bezpieczeństwa ich produktów na takim poziomie by być ich pewni.

image

6.Dlaczego lekarze polecają szczepionkę osobom z zespołem Downa?

Po pierwsze statystycznie osoba z ZD jest dziesięciokrotnie bardziej narażona na covid według brytyjskich i amerykańskich danych. Na tej bazie uważa się, że wszystkie osoby z ZD powinny być zaszczepione tak logicznie myślą lekarze….a ja bym z tym dyskutował.

Alternatywa, czyli po drugie, osoba z ZD musi być dobrze prowadzona dietetycznie, powinna być suplementowana, powinna mieć dużo ruchu i aktywności fizycznej. W krajach anglosaskich, w szczególności w Wielkiej Brytanii świadomość tego jest zerowa. Tam osoby z ZD dobrze się traktuje i wprowadza się do społeczeństwa, ale nie koryguje się błędnych metabolizmów a przecież to można robić i to wynika z braku wiedzy o ZD u lekarzy, kompletnie. Stąd lepiej od razu im wrzucić osoby z ZD do szczepienia i tak nastawiać ich rodziców. Jest łatwiej.

Zauważcie, że w pierwszej kolejności osoby zagrożone covidem w ciężkim jego wariancie, to osoby nie mające właściwie działającej komórki bo jej brakuje energii, antyutleniaczy, przy wysokiej homocysteinie i stanie zapalnym. Jeżeli dodamy do tego otyłość i cukrzycę, która towarzyszy nie tylko większości osób z ZD, ale i populacji, to obraz jest czytelny:

BEZ WSPOMAGANIA SUPLEMENTACYJNEGO NAKIEROWANEGO NA WSPARCIE KOMÓRKI, UTRZYMANIE STANÓW ZAPALNYCH W RYZACH CHOCIAZBY ANALIZUJĄC POZIOMY HOMOCYSTEINY, TARCZYCY, STANU JELIT, 

konieczne jest uwzględnienie OTYŁEJ, Z CUKRZYCĄ SPECYFICZNĄ DLA CHOROBY ALZHEIMERA, osoby z ZD do grupy ryzyka i będącej w pierwszej grupie szczepień…tak będzie łatwiej ukryć brak wiedzy w systemie medycznym o zespole Downa i o tym jak powinny być te osoby leczone stale!

https://www.zespoldowna.info/zespol-downa-jest-choroba-metaboliczna.html

https://www.zespoldowna.info/zespol-downa-to-choroba-metaboliczna-destrukcyjnie-wplywajaca-na-mitochondria-i-tym-razem-to-raport-medyczny.html

https://www.zespoldowna.info/szczepienia-po-raz-kolejny.html

https://www.zespoldowna.info/leptyna-histamina-reakcja-immunologiczna-i-szczepienia.html

https://www.zespoldowna.info/sad-szczepionkowy-w-polsce-czy-rzad-w-koncu-wycofa-sie-z-rygorystycznych-norm-narzucajacych-obowiazkowe-szczepienia.html

https://www.zespoldowna.info/cd4-do-cd8-jako-wskaznik-odpornosci.html

https://www.zespoldowna.info/co-powinnam-zrobic-gdy-moje-dziecko-ma-wiecej-niz-24-lata.html

7.Jeżeli osoby z ZD mają dwudziestokrotnie większe ryzyko leukemii czy to nie jest potwierdzeniem, że ich system immunologiczny jest mocno spersonalizowany. Jak do tego ma się szczepienie?

Tak to jest argument, stąd tym bardziej uważam ,że szczepionki populacyjne dopóki nie zostaną przebadane na wszystkich grupach i dopuszczone do użycia także np. w leukemii nie powinny być podawane w ZD. Na ten moment nie były prowadzone badania kliniczne w tym zakresie i w USA nie ma rekomendacji do podawania szczepionek, gdzie w Wielkiej Brytanii uważa się, że należy próbować. Jednakże poziom medycyny społecznej w tym kraju jest na tak niskim poziomie, że nie należy brać tego pod uwagę. W Niemczech nie ma decyzji dopuszczających do wykorzystania szczepionki na oddziałach onkologicznych.

Ja tutaj dodam od siebie:

*Gdy nie mówimy o szczepieniach to prezentuje się dane na temat osób z ZD i ich metabolizmów, które wskazują na skrajne zachowanie się organizmów, komórek osób z ZD. Skrajne-negatywne w zakresie immunologicznym, także na ścieżkach reakcji poszczepiennej. Gdy dodamy do tego szczepienia to nagle o tym wszyscy zapominają. Logiczne?

https://www.zespoldowna.info/interferonopatia-typu-i-w-zespole-downa.html

https://www.zespoldowna.info/szczepienia-osob-z-zespolem-downa-fakty-cz-4-zmieniona-reakcja-immunologiczna.html

*Badania jakie zrobiono w kierunku reaktywności osób z ZD na szczepienia pokazują, że osoby z ZD nie reagują w ogóle na nie lub kompletnie inaczej. Zatem patrząc chociażby na to zestawienie można mieć wątpliwości co do tego szczepienia.Logiczne?

https://www.zespoldowna.info/szczepienianie-jest-prawda-opinia-lekarzy-o-standardowej-reaktywnosci-osob-z-zespolem-downa-na-szczepienia-i-nie-jest-prawda-fakt-ze-powinny-byc-w-pierwszej-kolejnosci-szczepione-ze-wzgledu-n.html

image

*W związku z tym, że nie będzie prowadzić się badań klinicznych w kierunku osób z ZD, biorąc pod uwagę ich mocno spersonalizowaną sytuację, uważam że każdy z nas powinien ocenić ryzyko na podstawie badań o jakich zawsze mówię, aktywności fizycznej, diety, suplementacji i stanie zdrowia osoby z ZD. Czas szczepienia zostawiam Wam co do decyzji. Ja będę dbał o nas w oparciu o te mechanizmy i będę czekał na badania nad szczepionkami, za nim podejmę decyzję.

 

Czekam na Wasze pytania w tym temacie, ale jak widzicie żyjemy w czasach skrajnej manipulacji i kompletnego deja vu. Osoby z ZD jako problem “zrzuca się” do mechanizmów najłatwiejszych do poprowadzenia przez system, ale niekoniecznie bezpiecznych i dopasowanych. Łatwiej systemowi medycznemu, państwu, rządom powiedzieć zróbcie, zaszczepcie się bo to dobre dla społeczeństwa, narodu, niż przyznać się że dla osób z ZD nic się nie robi i nie ma danych by podjąć odpowiednią decyzję, ścieżkę wsparcia dla nich.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...