Suplementy powyżej 15-odpowiedzi na pytania

sierpień 15, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Bardzo się cieszę, że nastąpiła szybka Wasza reakcja i różne pytania. Spróbuję na nie odpowiedzieć. Proszę pamiętajcie, że nie odpowiadam jako lekarz, a jako rodzic, który z punktu widzenia logiki stara się coś podpowiedzieć, a nie z punktu widzenia czystej wiedzy.

1.Jaka substancja jest kluczowa dla osoby z ZD w wieku powyżej 12 lat?

Pisząc o suplementacji powyżej 15 lat nie myślałem o tym, że ktoś mi zada pytanie o 12 lat :), ale…

Na tej stronie podawałem wielokrotnie następujące tezy mówiące że:

-dziecko z ZD wchodzi niejako w okres rozwoju jednokrotnie czyli w wieku około 5-7 lat, natomiast już w tym drugim okresie około 10-12 lat niestety nie. Pisała o tym chociażby Teresa Cody na swoim blogu.

-brak tego etapu rozwoju zatrzymuje możliwości dziecka z ZD na tym poziomie i aby go przekroczyło musi być ono stymulowane albo ciężką pracą “trening mózgu” albo suplementami/lekami od małego

-od 12 roku życia skutki choroby Alzheimera (AD) zaczynają być kluczowe i to z nimi w tym okresie należy się zmagać

Dla mnie oczywistym zatem staje się fakt, że my ludzie wiemy to i jednoznacznie wskazujemy, że neurodegeneracja AD jest kluczowa w dalszym funkcjonowaniu osoby z ZD w wieku powyżej 12 lat. Jeżeli tak na to popatrzymy, to oczywistym staje się fakt, że regulacja genu APP i walka z amyloidami jest CELEM PIERWOSZORZĘDNYM!

POWIEM WIĘCEJ: LUDZIE WIEDZĄ CO NALEZY ROBIĆ ABY TEGO UNIKAĆ I Z TYM WALCZYĆ!!!

Strategia “walki z AD” zatem polegać musi w pierwszej kolejności na REGULACJI GENU DYRK 1 A, co właśnie zaczęliśmy robić dzięki zielonej herbacie. Ma to spowodować, że DYRK 1 A nie będzie zwiększał toksycznego działania genu APP i będzie ograniczał produkcję amyloidów beta.

W drugiej kolejności powinniśmy zaatakować same ameloidy, które już istnieją. Tutaj strategie mogą być różne:

-pierwsza tańsza i skuteczna w dłuższym okresie, podawanie dużych dawek ginkgo biloba, które obok bilobalidów (flawonów) na GABA, ma też niezwykle skuteczne ginkolidy, które wpływają na złogi, jak i na synapsogenezę, czyli odtwarzanie się synaps.

-druga to dodanie do ginkgo, drogiej kurkumy. Połączone 3 suplementy (jeszcze herbata) to z pewnością bardzo skuteczna terapia

-trzecia to podawanie cerebrolizyny właśnie przeciwko AD. Przypomnę, że w Rumuni, a także teraz u doktor Flisiak cerebrolizyna jest podawana w wiek 8-10 lat i w wieku 19-22 lata właśnie przeciwko AD

-czwarta droga to mematyna, wiemy że działa…ale dziś nikt nam jeszcze jej nie przepisze

2.Czy powyżej 15 roku życia można odtworzyć funkcje poznawcze?

Arcytrudne pytanie! Z mojego punktu widzenia, uważam że wszystkie suplementy plus fluoksetyna z pewnością są w stanie to zrobić, ale nikt tego nie śledzić, ba! nikt tego w całości nie przeprowadził. Zakładając, że jesteśmy w stanie poradzić sobie z narastającą AD, to usprawnienie funkcjonowania mózgu poprzez zwiększenie ilości komórek, “uspokojenie” stresu wywołanego genem RCAN 1, daje podstawy tak myśleć. Jeżeli popatrzymy na opis mematyny to można powiedzieć: to jest to!

3.Czy powyżej 15 roku należy podawać suplementy typu Nutrivene?

Tak jak w przypadku małych dzieci pewnych wzorców metabolicznych ZŁYCH nie należy lekceważyć. Stały brak witaminy B12 i stały wysoki poziom homocysteiny przyspiesza demencję i obkurczanie się mózgu. Tak samo brak cynku, selenu i witaminy D prowadzi do stałego obniżania się różnych barier immunologicznych. To co jest w tym przypadku istotne, to powyżej 15-18 roku te zmiany mają już charakter prawie stały, stąd można podejść do problemu bardziej za pomocą diety, niż ma to miejsce u małych dzieci, ale i tak z pewnością suplementacja taka jak Nutrivene jest OKRESOWO potrzebna.

4.Czy dzięki suplementom osoby z ZD mogą się tak zmienić, że będą miały pracę?

Jeżeli osoba z ZD do 15 roku nie otrzymywała suplementów, to będzie trudno szybko ją zregenerować dzięki suplementacji. Konieczne są w takim przypadku leki i w takim wypadku uważam, że takie podejście może mieć szansę na sukces o ile nie występują inne zaburzenia.

 

Dziękuję Wam za pytania i jeżeli będę mógł zawsze Wam odpowiem. Mój mail jarek@zespoldowna.info

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...