Cukier i glukoza niszczą enzym MIF…i tutaj zaczyna się choroba Alzheimera na ścieżce związanej z nadmiernym spożyciem cukru i otyłością.

Muszę przyznać, że jest to dla mnie ciekawe odkrycie brytyjskich naukowców. Zauważyli oni, że wysoki poziom cukru i glukozy niszczy funkcjonowanie enzymu MIF, przez co następuje modyfikacja odpowiedzi immunologicznej organizmu na początkowym etapie rozwoju  choroby Alzheimera.

Gojnik, czy to będzie nowy lek?

Gojnik jest podstawą herbaty tzw. górskiej na Bałkanach, w Turcji. Jest znany także w Polsce, ale głównie jako roślina ozdobna. Gdy zapytaliście mnie czy jest coś nowego dla ZD, od razu moje myśli poszły w tym kierunku. Zarówno Richard, Dominika,  Alan w ubiegłym roku o tym wspominali. Dziś krótka informacja dla Was.

“Dlaczego witaminę D 3 powinniśmy mieć na poziomach wyższych niż 50 ng/ml?” czyli jak zmieniamy siebie i to drastycznie!

Ania zadała istotne pytanie: kiedy możemy przedawkować poziom witaminy D3? Ja troszeczkę je zmienię i zadamy pytanie: jakie poziomy witaminy D3 powinniśmy mieć, by uznać je za właściwe, nietoksyczne, a wspierające?

Z bloga Agaty: o chelatacji.

Prosicie mnie o tematy podstawowe dotyczące autyzmu, tak jak chociażby CHELATACJA organizmu z metali ciężkich. Mam szczęście, że znam Agatę autorkę bloga http://www.bioautyzm.pl i na moją prośbę przygotowała w tym temacie mały przewodnik. Dziękuję Agato za te wsparcie.

25 lecie pracy w Burger Kingu.

luty 27, 2017 by  
Kategoria: Aspekty życia, Moja praca, mój dom

David Moon dla wielu ludzi w południowych stanach USA jest już fenomenem. Właśnie mija 25 lat od rozpoczęcia przez niego pracy w Burger Kingu.

Tomek, co wygląda jak by coś chciał zjeść…ta gotowość!

Pamiętam Jasia, który zawsze był zaintrygowany gdy lądował w tym miejscu…jakie będzie dziś jedzonko? Dziękuję za to zdjęcie.

Nie obrażajmy poglądów i religii ludzi z innych krajów.

luty 27, 2017 by  
Kategoria: U przyjaciół

Wracam do hejtu, który dostałem tytułem atakowania katolicyzmu…gdy go nie atakowałem… i sugestii “mojego” wyjazdu do krajów arabskich. Chciałem odczekać odrobinę z komentarzem w tym zakresie do tego momentu, gdy ochłonę,  jednak się do tego odnieść w kontekście dzieci z zespołem Downa.

“Dlaczego mamy zachodzić w ciążę między sierpniem a październikiem?”

Moje standardowa odpowiedź jest taka: jesteśmy w tym okresie najsilniejsi. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Badania: to jest ten moment gdy warto je zrobić!

Badania kontrolne warto zrobić w momencie, gdy nasz organizm jest najsilniejszy i najsłabszy. Gdy jesteśmy “standardowo” zdrowi najsilniejszy punkt to ten w pierwszym tygodniu października. Jesteśmy najsłabsi, w ostatnim tygodniu lutego.

Młodzi Sportowcy w ramach Olimpiad Specjalnych we Wrocławiu

luty 25, 2017 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Sport

Na to wygląda, że dziś na spotkanie nie zdążycie, ale zapowiada się ten projekt we Wrocławiu całkiem fajnie.

W Polsce nie będzie szans na zarodkowy przeszczep komórek macierzystych….

luty 25, 2017 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Zrobiłem nieformalne głosowanie za tym rodzajem przeszczepu, by pokazać nam wszystkim jak jesteśmy przygotowani na nowoczesne metody medyczne. Podzieliłem nas na pewne grupy, które charakteryzowały nasze poglądy i ich precyzję. Pytałem się o stosunek do tego problemu, osoby które znam stąd te “głosowanie” ma charakter subiektywny

To już 22 lata po…

Maryanne i Tommy Pilling “poznałem “ 2 lata temu prawie. Głośno było o ich 20 rocznicy ślubu. Tak 20 LAT PO ŚLUBIE!

“Czy szympansy dadzą nam odpowiedź na temat zespołu Downa?”

To nie jest mój tytuł. Od 4 dni takie tytuły pojawiają się w prasie naukowej na całej kuli. Powód? Po raz drugi w historii zidentyfikowano błąd genetyczny, podobny do ZD, u szympansa żyjącego w niewoli, w ZOO w Japonii.

Jamie Brewer, aktorka która mówi o integracji…dla mnie niesamowita młoda osoba z zespołem Downa.

Niesamowicie robi na mnie wrażenie jak ona mówi, jak się wypowiada i jak gra…w horrorach. Popatrzcie.

…chciałbym aby wszystkie stowarzyszenia w Polsce mogły obchodzić swoje 10 lecie z takim sukcesem jak to!

luty 23, 2017 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Jacy jesteśmy My, takie są nasze stowarzyszenia. Jeżeli chcemy brać przyklady możemy brać np. z tego New Zealand Upp Club.

“…marihuana niczego nie leczy. Nikt, nigdzie nie udowodnił, że można nią leczyć raka albo jakąś inną chorobę – powiedział ….Konstanty Radziwiłł.”

“Medycyna to dziedzina oparta na faktach” tak powiedział minister Zdrowia. Z drugiej strony mówi, że nie ma faktów potwierdzających, że marihuana leczy….nie komentuję, gdyż temu Panu jak do tej pory nic nie wychodziło i mam wrażenie że znów istotnie się myli.

Ona to zrobiła!

luty 22, 2017 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Sport

Kayleigh przebiegła półmaraton w Austin, tak jak to zaplanowała. Oto relacja!

Moda na modę.

Spodobało mi się bardzo to wydarzenie. Skoro jest moda na modę, jedno ze stowarzyszeń w USA zorganizowało pokaz mody osób z ZD, gdzie zaprojektowali i zaprezentowali swój styl. Zaimponowało mi to bardzo.

Tak, potwierdzam: mamy coraz więcej informacji łączących polimorfizmy genu MTHFR z reumatoidalnym zapaleniem stawów.

Wiem czekacie na każdą informację dotyczącą reumatoidalnego zapalenia stawów, stąd potwierdzam, że w ciągu ostatniego okresu pojawiły się kolejne badania na świecie, które określaja polimorfizm MTHFR C677T i MTHFR A1298C jako geny ryzyka dla tej choroby autoimmunologicznej.

“Jak MTHFR wpływa na układ krążenia i problemy metaboliczne?”

Po pierwsze bardzo często problemy kardiologiczne są efektem problemów metabolicznych. Podobnie choroby związane z naszym funkcjonowaniem-naszym nastrojem-są związane z problemami metabolicznymi i kardiologicznymi. Wszystko to jest powiązane w układzie dysfunkcji na linii geny-mikrobiota i jeden problem “ciągnie” drugi. Stąd gdy do mnie dzwonicie zawsze proszę byście próbowali analizując choroby Wasze, je łączyć i czy jest […]