Jelita i mikrobiota są skrajnie ważnymi czynnikami rozwoju dziecka.

Stale to piszę i powtarzam: bez zdrowych jelit nie ma zdrowego człowieka. Teraz też mogę tak napisać: bez zbilansowanej mikrobioty nie ma zdrowych jelit i zdrowego człowieka.

“Kochaj mnie takim jakim jestem”

sierpień 29, 2019 by  
Kategoria: Aspekty życia, Po prostu życie

Australia żyje dylematem: czy para z zespołem Downa może mieć dzieci, bo je chce. Dyskusja jest dramatyczna. Jak pisałem pierwszy raz o tym, nawet nie spodziewałem się takich relacji.

Polepszacze :)

sierpień 28, 2019 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

No i mam problem jak to przetłumaczyć. Angielska nazwa to Improvaneer. Improve oznacza poprawiać, polepszać, zatem rzeczownik to chyba Polepszacze…uff trudne.

CREB i PQQ

Wczoraj krótko pisałem o CREB i karnozynie. Dzisiaj o innej ścieżce o której warto pamiętać. PQQ też za jednym zamachem, może do stymulować nam CREB i PGC-1α, mitochondria i efektywność energetyczną.

Jelita…jelita i jelita.

Pozwolę sobie zacytować bardzo krótki list jaki dostałem na temat jelit. Predyspozycje negatywne naszych dzieci do problemów z nimi są duże. Warto zatem przeczytać, zrozumieć i zastosować się…Ela już dawno to zrobiła .

CREB i karnozyna.

Czym jest CREB? Najkrócej…w ZD ścieżka krytyczna. Jeżeli będziemy umieć ją wspierać, to powinny nasze dzieci móc więcej. CREB i spadek jego aktywności w chorobie Alzheimera jest uważany za jeden z kluczowych czynników patologii. Jeżeli będziemy umieć go regulować, choroba Alzheimera będzie miała istotnie inny przebieg.

Urodzona inna. Historia Chelsea Werner.

sierpień 23, 2019 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Chelsea widzieliście wielokrotnie na tej stronie. Ma 27 lat i jest gimnastyczką i modelką. Wielu z Was nie wierzyło, że może być tak sprawna, z pasją. Zatem przedstawiam Wam dziewczynę z ZD.

Pioglitazon kolejnym ciekawym rozwiązaniem na poprawę funkcjonowania mitochondriów w zespole Downa.

Pioglitazon jest lekiem obecnym na rynku polskim. Jego działanie wiąże się tak samo jak metoforminy, zalecanej obecnej w ZD na poprawę funkcjonowania mitochondriów, z wpływem na geny produkujące energię komórkową!!! Tak na geny

Kolejny inhibitor DYRK1A.

Już nie nadążam…ale to chyba 8 inhibitor testowany ostatnio w kontekście genu DYRK1A i jego aktywności.

Para czyli miłość jest miłością.

sierpień 22, 2019 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Takie filmy lubię najbardziej. Pokazują rzeczywistość, dla nie których może za słodką, ale jeżeli dwójka ludzi chce być ze sobą…to powinni móc być ze sobą.

Gdy stale hamujemy aktywność genu DYRK1A, to opóźniamy chorobę Alzheimera.

Tak jak się spodziewaliśmy od początku, podawanie EGCG może zmienić obraz choroby Alzheimera. Nie mamy na to dowodów w postaci badań nad ludźmi, gdyż po prostu starzejemy się długo . Z tego też powodu do tych celów stosowane są modele zwierzęce-mysie, które pokazują nam możliwe rozwiązania.

King Khan też z osobami z zespołem Downa.

sierpień 21, 2019 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

King Khan jest najbardziej popularnym aktorem indyjskim. W Bollywood jest gwiazdą największego formatu. Z okazji Dni Indii i Festiwalu Filmów Indyjskich pojawił się w Australii, w Melbourne.

Jack jest modelem.

sierpień 21, 2019 by  
Kategoria: Aspekty życia, Jak może być fajnie

Zawsze przy takiej okazji pisze o dziewczynach. Tym razem dzięki Iwonie, odświeżyłem wiedzę na temat modelów z ZD…a nie pamiętam by było ich wielu.

Dlaczego dzieci z zespołem Downa nie widzą precyzyjnie?

sierpień 20, 2019 by  
Kategoria: Zdrowie i Rehabilitacja, Zespół Downa, Oczy

Jest to pytanie, które w istocie nie jest stawiane przez rodziców dzieci z ZD, choć ich dzieci mają olbrzymie problemy z widzeniem, ostrością widzenia i przetwarzaniem obrazu na informację. Często problem jest niezauważalny, bagatelizowany, dopóki nie staje się problemem.

EGCG reguluje dysbiozę i poziom kwasów żółciowych.

Nie ma zbyt wiele badań na ten temat. Zatem to, choć przygotowane na modelu mysim, jest i tak olbrzymiej wartości.

Nowy Jork jeszcze raz!

sierpień 20, 2019 by  
Kategoria: U przyjaciół

Podoba się Wam ta inicjatywa. Lubicie zdjęcia. Przypomnę, że pisałem by zrobić taki event w Polsce, w Warszawie…ale jakoś bez echa, bo nie mamy organizacji, która wspierałaby profesjonalnie w obrębie całego kraju osoby z ZD. Zatem możemy tylko oglądać to co się dzieje w USA.

Biofilm i EGCG

Biofilm jest to wielokomórkowa struktura bakterii odkładająca się i tworząca bardzo aktywną powierzchnię biologiczną. Gdy mówimy o tym, że dziecko ma niską odporność, to często łączy się to z istniejącym biofilmem, który stale prowadzi do infekcji.

Kolejne połączenie: RCAN 1 jest regulowany przez geny z rodziny DNMT3

RCAN 1 jest jest krytycznym genem w zespole Downa. Wciąż w moich wpisach zastanawiam się co jest najważniejsze: poprawa RCAN1 czy DYRK1A? Jest jednak gen, który niejako z “drugiego rzędu” może nimi mocno manipulować. DNMT3L.

10tka dzieci z Tenessee będzie pokazywana w Nowym Jorku.

sierpień 19, 2019 by  
Kategoria: U przyjaciół

14 wrzesień się zbliża i NDSS prezentuje więcej i więcej bohaterów tego wydarzenia, które będzie miało miejsce w Nowym Jorku.

Każdy czeka na swoje powołanie.

sierpień 16, 2019 by  
Kategoria: U przyjaciół

Skoro mieliśmy dzień świąteczny, nie może zabraknąć też tej informacji. Kobiety z ZD są siostrami. Jeżeli mają powołanie, mogą brać udział w życiu zakonnym. Otrzymałem tą informację od Thomasa.