CREB i karnozyna.

sierpień 26, 2019 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Czym jest CREB? Najkrócej…w ZD ścieżka krytyczna. Jeżeli będziemy umieć ją wspierać, to powinny nasze dzieci móc więcej. CREB i spadek jego aktywności w chorobie Alzheimera jest uważany za jeden z kluczowych czynników patologii. Jeżeli będziemy umieć go regulować, choroba Alzheimera będzie miała istotnie inny przebieg.

https://en.wikipedia.org/wiki/CREB

CREB jest genem, który wpływa bezpośrednio na funkcjonowanie/ekspresję BDNF, TH chociażby. Są to geny kognitywne związane z funkcjonowaniem neuroprzekaźników. Z tej to perspektywy CREB może mieć wpływ na mówienie, szczególnie gdy weźmiemy pod uwagę jego powiązanie z mikro RNA determinującymi tą aktywność.

http://www.zespoldowna.info/foxp2-czyli-o-mowieniu-cz-2.html

CREB jest uważany w ZD, za hub regulujący wiele innych genów. Ta funkcja znów musi być brana pod uwagę i o czym wspominałem, jest szczególnie istotnym celem suplementacyjnym.

http://www.zespoldowna.info/zespol-downa-i-huby-regulujace-ekspresje-genow.html

image

http://version10.5.string-db.org/cgi/network.pl?taskId=9xoja6ft8HMS

Zatem jak go stymulować?

Jedno z pierwszych rozwiązań to karnozyna.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/28374107/

image

Wnioski z tego badania są bardzo ciekawe.

1.”Ostatnie badania wykazały, że karnozyna może być korzystna w leczeniu choroby Alzheimera i utrzymaniu funkcji poznawczych. Na podstawie obserwacji, że karnozyna jest natychmiast rozkładana przez karnozynazę w surowicy, postawiliśmy hipotezę, że karnozyna poprawia funkcjonowanie mózgu poprzez promowanie interakcji mózg-jelit.”

2.”Odkryliśmy, że karnozyna aktywuje szlaki związane z CREB i CREB poprzez aktywację szlaków związanych z Ca2 +. Nasze odkrycia sugerują, że karnozyna zwiększa ekspresję genów regulowanych przez CREB w jelicie; ta aktywizacja przyczynia się do indukowanej przez karnozynę interakcji mózg-jelit.”

3.Oczywiście wiąże się to z aktywnością genów BDNF odpowiedzialnych za NGF-y i przez to sprawność kognitywną. Karnozyna łagodzi deficyty i wspiera BDNF w jego funkcjonowaniu. W efekcie przyczynia się to do poprawy całego układu nerwowego.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/31136600

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/29224504

Jak podawać karnozynę? Są różne protokoły sugerujące podawanie dawek nawet na poziomie 3g. Jednakże trzeba wziąć pod uwagę system podawania, co chcemy uzyskać. W takiej sytuacji należy adaptować wskazania i elastycznie podchodzić do tego biorąc pod uwagę czas podawania.

http://www.zespoldowna.info/karnozyna-cz-1.html

http://www.zespoldowna.info/karnozyna-czy-sa-jakies-specjalne-wskazania-do-zastosowania-karnozyny-w-zespole-downa.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...