7,8–DHF, BDNF i sport na świeżym powietrzu w zespole Downa.

grudzień 12, 2017 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Po pierwszym artykule pisaliście, że nie możecie znaleźć tego suplementu nigdzie. Polecam szukać go po angielsku: 7,8-dihydroxyflavone. Teraz kolejny artykuł, który powoduje że powinniśmy przyjrzeć się tematowi bliżej.

http://www.zespoldowna.info/78-dhf-kolejna-alternatywa-dla-wsparcia-osob-z-zespolem-downa.html

Na start przypomnienie z wcześniejszego artykułu i o cerebrolizynie.

1. 7,8–Dihydroksyflawon ale jest naturalnym flawonem występującym w roślinach tropikalnych jak bignoniowate, astrowate (Godmania aesculifolia, Tridax procumbens).

2.7,8-DHF jako flawon jednak jest bardzo krótko aktywny. Jego połowiczny czas życia to około 30 minut, stąd ten flawon został także przygotowany w wersji syntetycznej. Jego główną zaletą jest fakt bycia bardzo małą molekulą, będącą agonistą głównego receptora BDNF a jego zdolność do dobrego wchłaniania poprzez podawanie doustne, jak i przekraczanie bariery krew-mózg jest kluczowa, bardzo dobra.

3.Agonista jest to substancja wspierająca określoną aktywność, proces, metabolizm.

4.“BDNF jest kluczowym składnikiem w mózgu odpowiadającym za jego zdrowie, właściwe zdolności poznawcze, humor. Właściwa ich ilość to zapewniony proces neurogenezy i neuroplastyczności. BDNF zapobiega chorobie Alzheimera. W ZD mamy z nim problem pomimo tego, że komórek glejowych w których powstaje mamy w nadmiarze (astrocytów), Liczba BDNF zależy od poziomu aktywności genu DYRK 1 A. Zacytuję teraz Teresę: “…BDNF jest konieczny w procesie uczenia się. Kiedy liczba DYRK1A została obniżona (dzięki herbacie), BDNF wzrosło i zarazem PLASTYCZNOŚĆ SYNAPTYCZNA. Mając 1,5 razy więcej DYRK1A w ZD od normalnego poziomu, spada zdolność synaps do zmian a co za tym idzie uczenia się.”

5.http://www.zespoldowna.info/fluoksetyna-kurkuma-a-bdnf-czyli-uczenie-sie-o-to-sie-nikt-nie-spytal-przypominam-zatem.html

6.Zainteresowanie tą cząsteczką jest spowodowane tym, że BDNF jest kluczowym elementem poprawiającym NEUROGENEZĘ! czyli to co daje w pewnym zakresie EGCG, kurkuma, PQQ ale przede wszystkim fluoksetyna.

7….leczenie za pomocą 7,8-DHF podczas wczesnego okresu postnatalnego, naprawia, główne, typowe dla ZD, defekty neurorozwojowe, wskazując, że terapia 7,8-DHF może być przełomowa dla ZD.

8.Cerebrolizyna jest mieszanką białek, zwierających BDNF (brain-derived neurotrophic factoe), GDNF (glial cell line-derived neurotrophic factor), NGF (nerve growth factor ) i CNTF (ciliary neurotrophic factor )

 

http://www.zespoldowna.info/bdnf-wyjasnienie.html

http://www.zespoldowna.info/polimorfizm-genu-cacna1c-ktory-obniza-liczbe-nowych-genow-o-polowe-w-hipokampie-i-jest-byc-moze-typologia-polskiej-choroby-alzheimera-w-zespole-downa.html

http://www.zespoldowna.info/cerebrolizyna-2010-troche-po-amerykansku.html

Podsumowując, suplementacja różnymi produktami, a ostatnio 7,8-DHF może być efektywna poprzez ich wpływ na czynnik wzrostów nerwów. Jego efektywność działania może powodować poprawę pamięci i funkcji operacyjnych u osoby z zespołem Downa.

Zacznijmy jednak jak zwykle od popatrzenia jak prezentowane są polimorfizmy genu BDNF:

image

https://www.snpedia.com/index.php/Rs12273363

Na pierwszej alleli polimorfizmy związane są z chorobami psychiatrycznymi, chorobą dwubiegunową i silną zmianą nastrojów, której także towarzyszą silne migreny.

https://www.snpedia.com/index.php/Rs6265

Drugi wariant jest typologią choroby Alzheimera oraz ADHD. Osoby z tym polimorfizmem szybciej tracą pamięć oraz umiejętność myślenia w chorobie Alzheimera.

Wracamy do raportu, który w istocie odnosi się w sposób podstawowy do odpowiedniego natlenienia mózgu dzięki ćwiczeniom fizycznym. ĆWICZENIA FIZYCZNE W SZCZEGÓLNOŚCI ODBYWAJĄCE SIĘ NA POWIETRZU NATLENIAJĄ MÓZG, ZWIĘKSZAJĄ POZIOM BDNF-ÓW! W TEN SPOSÓB ZWIĘKSZAJĄ NEUROGENEZĘ!

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5715062/

image

Biorąc pod uwagę ten mechanizm, naukowcy postanowili uzyskać ten sam efekt za pomocą 7,8-DHF. Okazało się, że w wyniku podawania tego leku, myszom z ZD  (Ts65Dn) uzyskano ten sam efekt jaki uzyskuje się w wyniku długotrwałych ćwiczeń. Poprawiła się plastyczność mózgu, zwiększyła się neurogeneza, skorygowały się deficyty pamięci, zwiększono plastyczność synaptyczną na ścieżce oddziaływania na BDNFy!

Zatem jeżeli weźmiemy pod uwagę ćwiczenia fizyczne, jak chociażby karate, chodzenie po górach, dołączymy do tego 7,8-DHF albo kurkumę, cerebrolizynę lub fluoksetynę to możemy uzyskać istotną korektę in plus aktywności intelektualnej i fizycznej naszych dzieci. Warto to rozważyć i nie rezygnować tylko z ćwiczeń fizycznych!

http://www.zespoldowna.info/konkurs-mikolajowy-w-karate-jaska.html

http://www.zespoldowna.info/niczym-szerpa-w-ucieczce-przed-wezem.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...