Amoniak jak go obniżać.

październik 6, 2021 by
Kategoria: Metabolizm

Histamina, amoniak a mówienie łączy się bardzo z sobą. Obniżanie poziomu histaminy poprawia…komunikację. Poziom histaminy jest ściśle związany z poziomem amoniaku, gdyż wysoki poziom histaminy, to zazwyczaj niski poziom enzymu DAO, a to oznacza od razu podwyższony poziom amoniaku…i braki w funkcjonowaniu witaminy B6. Łączy się to wszystko? Łączy i to zdecydowanie. Zatem jak zbijać amoniak?

Po pierwsze wróćmy do “zbijania histaminy” tak jak to opisywałem poniżej.

https://www.zespoldowna.info/foxp2-apraxia-mowienie-czyli-dlaczego-nalezy-uzywac-kurkumy-i-dha.html

“Już w 2009 roku zauważono jeden fakt: ”Stan zapalny jelit, złe wchłanianie różnych mikroelementów może prowadzić do neurologicznych anomalii”. W efekcie tzw. apraksja werbalna staje się w autyzmie celem terapeutycznym w kierunku mówienia. Skutecznym wsparciem w tym kierunku staje się witamina E, karnityna oraz DHA….

Braki witaminy E, karnityny, DHA są ściśle związane z apraksją werbalną. Apraksji towarzyszy wysoki poziom histaminy i wszystko powoli zaczyna układać się w całość i dodajemy tutaj kurkumę.

HISTAMINA TO STAN ZAPALNY, TO APRAKSJA, ALE I ZAPOMINANIE TEGO CZEGO SIĘ NAUCZYLIŚMY I TEGO JAK TO WYKORZYSTAĆ.

Zwiększenie histaminy w mózgu to jedno, redukcja histaminy w jelitach to drugie. Obie ścieżki prowadzą do poprawy zdolności do mówienia i każda terapia, która do tego prowadzi jest oczekiwana, w tym dieta. Czyli znów wracamy do jednego: zdrowe jelita, zdrowe ciało i mózg…i jest mówienie.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/19623831/

W drugim etapie korzystajmy z doświadczeń zastosowania karnityny do tego celu.

https://oatext.com/L-carnitine-reduces-ammonia-levels-and-alleviates-covert-encephalopathy-A-randomized-trial.php

Już sam tytuł wiele wskazuje: “L-karnityna obniża poziom amoniaku i łagodzi ukrytą encefalopatię”. Choć tutaj chodzi o wątrobę, a w ZD problemy z wątrobą to efekt wieloletniego oddziaływania zmienionych metabolizmów…ale jest to wtórne do tego jak zastosowano karnitynę z skcesem.

https://www.jpeds.com/article/S0022-3476(17)30945-9/fulltext

Jaką dawkę zastosować? W tym projekcie dla dorosłych stosowano codziennie przez 12 tygodni dawkę  1 000 mg. Nie ma wskazań ile powinniśmy podawać dzieciom, ale na podstawie tej propozycji można z lekarzem ustalić odpowiednią dawkę. A jak dołożymy wspomniane suple antyhistaminowe to będzie najlepiej.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5536406/

https://www.nature.com/articles/s41598-020-70585-y

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/abs/10.1111/jgh.14497

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/20495225/

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...