ANVS401, czyli posiphen, wchodzi na przyspieszoną ścieżkę dopuszczenia w FDA

Maj 20, 2021 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

To jest zaskakująca informacja, jaką podała firma Annovis. Ich lek określany jako ANVs401, inaczej posiphen ma trafić po II etapie badań klinicznych, na specjalną strategiczną listę leków w FDA. Ma być dzięki temu dopuszczony do użycia przez osoby z zespołem Downa dużo szybciej, niż w normalnych procedurach badawczych przy istotnym wsparciu państwowym, rządu USA.

To jest dobra wiadomość, gdyż lek ten jest skonstruowany tak, by leczyć chorobę Alzheimera typową dla osób z ZD. Na ten moment lek uzyskał bardzo dobre wyniki w fazie II gdzie testowano bezpieczeństwo i tolerancję. Ten etap wciąż jest rozwijany w 6 miejscach w USA w ramach projektu DISCOVERY NCT02925650). Etap uwzględniający bioaktywność leku, dawkowanie uwzględniał 68 uczestników w wieku 45 lat i więcej w 13 miejscach w USA NCT04524351 też ma status pozytywny.

Przypomnę lek jest stworzony by leczyć układ nerwowy, redukować problemy neurodegeneratywne, a w ZD ma redukować formowanie się toksycznych złogów, które są typologią choroby Alzheimera i Parkinsona. Oznacza to, że redukuje w ZD poziom beta amyloidów, złogów protein tau. Oba zjawiska w ZD są uważane za krytyczne dla typologii choroby Alzheimera.

https://alzheimersnewstoday.com/2021/05/17/annovis-bio-seeks-orphan-drug-status-alzheimers-therapy-anvs401-for-down-syndrome-patients/

https://www.zespoldowna.info/posiphen-i-redukcja-amyloidu-beta.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...