Badania w kierunku suplementów, czyli jak to w ZD jest cz.28

czerwiec 15, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Tym razem mamy fajną dziewczynkę w wieku 7 miesięcy.

 

 

image

CHOLESTEROL

Cholesterol całkowity u dzieci z ZD jest zawsze podwyższony w stosunku do grupy rówieśniczej. Mówi się, że wynik poniżej 190 powinien być oczekiwany, tutaj mamy przekroczenie. Jak popatrzymy dodatkowo na podwyższone trójglicerydy oraz obniżony HDL możemy powiedzieć że jest to typowy obraz dziecka z z ZD w tym wieku polegający na deregulacji równowagi tytułem błędów metabolicznych.

Niestety wynik jest zły i należy go obniżyć omegami.

FERRYTYNA

Wynik jest niestety nie wystarczający. Należy wprowadzić dietę zwiększającą poziom żelaza.

WITAMINA B 12/KWAS FOLIOWY/HOMOCYSTEINA

Poziom witaminy B12 jest w normie, ale w kontekście wysokiej homocysteiny wydaje się być za niski. Z drugiej strony kwas foliowy jest na bardzo wysokim poziomie, co może świadczyć o selektywnej suplementacji dokładnie tą witaminą.

W morfologii parametry powiązane z występowaniem żelaza we krwi są na niskim poziomie.

WNIOSKI:

1.Z pewnością odszukałbym przyczyny nienaturalnie wysokiego poziomu kwasu foliowego i zaprzestał jego podawania.

2.Nie znamy poziomu witaminy D3 i cynku co oznacza, że nie powinniśmy w tym momencie od razu myśleć o suplementacji Nutrivene D, bo …ferrytyna jest słaba. W tym wypadku słońce lata plus odpowiednia dieta powinny zrobić swoje.

3.Co do cholesterolu to konieczne jest jego zbijanie za pomocą wysokich dawek DHA oraz herbaty zielonej.

4.Zbijanie homocysteiny do poziomu 4,5-7 jest konieczne. Najlepszym lekarstwem jest mieszanka witaminy B 12 tutaj mamy jej ciut za mało, kwasu foliowego i witaminy b6, przy czym w naszym wypadku nie do końca wskazane jest jej podawanie. Możemy też regulować ją poprzez zmianę diety. Homocysteina jest efektem zbyt obfitej diety z udziałem białek mięsnych (mięsa, jajka oraz sera, mleka) i być może należałoby się zastanowić nad zmianą diety.

5.Ferrytyna jest niska. Jak ją skorygować to jeszcze dzisiaj napiszę.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...