Badania w kierunku suplementów, czyli jak to w ZD jest cz.36

styczeń 6, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Dzisiaj mamy 9 letnia dziewczynkę, która nigdy nie była suplementowana. Dziękuję rodzicom z aprzesłanie tych wyników, gdyz one pokazują jak może wyglądać metabolizm dziecka w tym wieku.

image

image

image

Z perspektywy znanej mi teorii musze powiedzieć, że wyniki są świetne! Ferrytyna, żelazo, MCV na poziomie przeze mnie niespotykanym. Fajnie by było, gdyby rodzice coś podpowiedzieli jak im się to udało w zakresie diety.

Jak popatrzymy na cholesterol to wynik jest bardzo dobry. To co zastanawia to poziom witaminy D 3. Może tutaj konieczna by była “akcja ładująca” na najbliższy okres.

Pozostałe parametry są zadowalające jak witamina B 12 i choć nie znamy homocysteiny to ten wynik nie jest zły. Może być inaczej, gdy włączy się herbatę zieloną na DYRK 1 A. Wtedy ten poziom może być za słaby.

Cynk…cóż kolejny rewelacyjny wynik. Zastanawiam się nad dietą tej dziewczynki i intryguje mnie to. Będę prosił o wskazówki.

Komentarze

Liczba komentarzy: 2 do “Badania w kierunku suplementów, czyli jak to w ZD jest cz.36”
  1. Tomek pisze:

    Witam, Jarku dowiedziałeś sie może skad wynika tak rewelacyjny poziom ferrytyny?

  2. Can pisze:

    Tomku, to badanie było dla mnie zaskakujące, gdyż nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim wynikiem ferrytyny. Przypomnę, że ferrytyna pełni istotną funkcję we wszystkich żywych organizmach, utrzymując żelazo w dostępnej i nieszkodliwej formie i występuje jako białko gromadzące jony żelaza. Jest więc “stałym” magazynem żelaza i biomarkerem jego ilości w organizmie. Niski poziom ferrytyny zatem wskazuje na braki żelaza w organizmie, często związane z brakami witaminy B12,B9 czy witaminy C. Wysoki poziom ferrytyny, jezeli wykluczy się postępowanie dietetyczne/suplementacyjne, jest złą informacją, która mówi że oczywiście mamy za dużo żelaza w organizmie, ale i to że żelazo pochodzi z uszkodzonych hepatocytów w wątrobie…a to jest informacja mówiąca o stanie zapalnym, chorobach metabolicznych,raku. Nie pamiętam już dziś jak potoczyła się ta kwestia, więc trudno mi precyzyjnie odpowiedzieć.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...