Badania w kierunku suplementów, czyli jak to w ZD jest cz.38

styczeń 6, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Chłopiec 17 letni, który nigdy nie był suplementowany z wyjątkiem hormonu tarczycy. Cieszą mnie takie wyniki i to bardzo, jak je przesyłacie do mnie!

Powodują one zawsze, moje głębokie zastanowienie nad problemem metabolizmu i jego konsekwencjami.

Zaczynamy od HOMOCYSTEINY. W tym wieku jest już jednoznacznie traktowana jako marker choroby Alzheimera. W tym wypadku nie jest ona bardzo wysoka, ale wskazania mówią o koniecznym do utrzymania poziomie 7. Wydaje mi się, że w tym wieku możliwe jest zbicie tego poziomu poprzez dobre, bogate w warzywa i owoce menu.

image

image

Jak widać poziom witaminy b12 jest niski, stąd może też wynikać wyższy poziom homocysteiny. Z pewnością pieczywo pełnoziarniste w diecie może być tutaj rozwiązaniem budującym jej wysokość. Ja poleciłbym Pieczywo Sonko razowe, orkiszowe lub błonnikowe z pewnością pomogło by.

 

image

WITAMINA D 3, jej wynik pokazuje krytyczny rezultat, który pilnie nadaje się do suplementacji by wzmocnić organizm. Poziom sugerowany jest tutaj na minimalnym poziomie 45 dla dorosłych osób z ZD!

image

Patrząc na poziom cholesterolu całkowitego to wynik jest bardzo dobry. Patrząc na szczegóły lepiej byłoby gdyby HDL był na wyższym poziomie. Wydaje mi się, że w tym wieku modyfikacja diety może przynieść dobre rezultaty, a dodanie olejów zawierających omegi 3 (lniany, z wiesiołka, oliwa z oliwek) do sałatek może poprawić ten wynik.

FERRYTYNA, żelazo (125) i MCV (89,3)są na dobrym poziomie nie wymagającym dyskusji :)

image

CYNK tak samo znajduję jako wartość pozytywną.

image

Ponieważ już jest to kolejna seria wyników osób z ZD powyżej 15 roku życia to chciałbym byście robili także wyniki tzw. elektrolitów czyli wapnia, magnezu, sodu i potasu.  Ich poziom może wskazać na poziom zagrożenia osteoporozą, co w ZD jest dość częstym przypadkiem.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...