BTD-001 lekiem na funkcje poznawcze w zespole Downa

Marzec 27, 2013 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

BTD-001 jest składnikiem czynnym syropu na kaszel stosowany od blisko 14 lat w leczeniu przeziębień. Dzisiaj w wyniku badań naukowców australijskich może stać się lekiem na pamięć, na wspomaganie w nauce osób z zespołem Downa.

Badacze z Uniwersytetu w Monash prowadzą obecnie badania przy udziale osób z ZD, które mają poprawić jakość ich życia.

Badania opierają się o analizy Uniwersytetu w Stanford a produkcja nowego leku jest spodziewana w miarę bliskiej perspektywie czasowej.

image

Badania kliniczne rozpoczęły się już rok temu w czerwcu i analizy są publikowane tutaj:

https://www.anzctr.org.au/Trial/Registration/TrialReview.aspx?id=362609

image

Czym jest składnik BTD-001? Jak wynika z wywiadu przeprowadzonego z profesorem Bobem Daviesem, który prowadzi badania, jest to produkt wymyślony jeszcze w latach 20 ubiegłego wieku. Pierwotnie był składnikiem syropów przeciw kaszlowych, potem był podawany w przypadku choroby Alzheimera. Jedno co jest pewne, że produkt wcześniej nie był należycie przebadany, a pierwsze wyniki badań grupy profesora wskazują, że wpływa on na “przewodnictwo” systemu nerwowego, czyli na łatwość i sprawność funkcjonowania impulsów w ramach układu nerwowego. Wpływa to oczywiście na komunikację, pamięć i sprawność funkcjonalną.

 http://www.abc.net.au/worldtoday/content/2013/s3723843.htm

Na to wygląda, że prace sterowane przez DSRTF dają zatem “owoce” całkiem już realne, gdyż badania zarówno te australijskie jak i nad SNX 27 są współfinansowane przez tą organizację.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...