Charakterystyka cukrzycy typu 1 u osób z zespołem Downa

maj 14, 2021 by
Kategoria: Metabolizm

Uwaga jest to potwierdzenie faktu występującego nieco odmienne od populacji i mi przypominającego mocno temat białaczki. Dlaczego?

Otóż według tych badań poniżej cukrzyca typu 1 w zespole Downa to problem AUTOIMMUNOLOGICZNY. Po drugie tego typu cukrzyca w ZD rozwija się bardzo szybko i wcześnie. Jednakże reakcja osób z ZD z cukrzycą typu 1 na leczenie i insulinę jest bardzo dobra i pozwala uzyskać dobry efekt przy jej mniejszych dawkach.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/33939908/

Mamy dokładnie to samo co w białaczce. Osoby z ZD chorują szybciej na nią i świetnie reagują na leczenie i to w mniejszych dawkach. To podobieństwo jest dla mnie jednoznacznym potwierdzeniem istotnej etiologii choroby i powiązania jej z kaskadową nadmierną aktywnością genów takich jak chociażby DYRK1A, RCAN1A, które wraz z upływem lat stają się mniej agresywne i aktywne jako pojedynczy gen, choć stale ich wpływ jest duży tytułem ich potrojenia. Wydaje mi się, że inhibicja tych kluczowych genów może mieć tutaj duży wpływ na reaktywność leczenia, choć nikt chyba tak jednoznacznie tego nie opisywał.

https://www.zespoldowna.info/cukrzyca-w-zespole-downa-a-wysoka-homocysteina.html

https://www.zespoldowna.info/rcan-1-genem-odpowiedzialnym-za-cukrzyce-typu-2-w-zespole-downa-ale-i-u-pozostalej-populacji.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...