Czerwiec to moment, gdzie możemy schodzić z suplementów na czas letni

czerwiec 8, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Pytacie się kiedy schodzić z suplementów. Dokładnie od dziś jak zaczniecie schodzić z nich, stopniowo, obniżając dawki, tak aby do końca czerwca zejść ze wszystkiego to będzie ok.

Czy należy schodzić ze wszystkich?

1.Zejście dla mnie to moment całkowitej rezygnacji z EGCG, tak na 3-4 tygodnie. Jednak w tym momencie możemy zostać z np. kurkumą albo resweratrolem. Te suple świetnie grają razem z DHA, więc DHA bym nie odstawiał.

2.Z witaminami jest troszeczkę inaczej. Witaminę D3 bym odstawił już do końca sierpnia, ale nie oznacza to, że od razu powinienem odstawić witaminę K2. Ona buduje strukturę kości poprzez wzmocnioną absorpcję wapnia, więc suplementowałbym ją jeszcze na pewno do końca czerwca, jak nie do połowy lipca. Tak samo wróciłbym do niej jakieś 2 tygodnie przed braniem witaminy D3.

3.To jest jednak świetny czas na regulację homocysteiny i witamin z grupy B. Jeżeli EGCG inhibitowało to w istotny sposób, to jest to czas na korektę i doprowadzenie jej do odpowiedniego poziomu. Potem utrzymywanie jej na odpowiednim poziomie.

4.Wakacje jest to szczególny czas na wzmocnienie metabolizmu energetycznego, bo mamy dużo ruchu. Pamiętałbym jako minimum o ubiquinolu, a maximum o jeszcze rybozydzie.

5.Czas wakacji to także dobry moment by pamiętać o dobrej śródziemnomorskiej diecie, z małą ilością glutenu, jak nie bez, oraz pilnowania cukrów i węglowodanów. Dobre zioła jak pokrzywa są polecane. Możemy odstawić teraz probiotyki, jeżeli są tylko brane wspierająco, a przejść na nie dopiero pod koniec lata.

Ważne by pamiętać o jednym: ruch, aktywność fizyczna z dobrą dietą to sukces!

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...