Czy DYRK1A jest odpowiedzialny za wnikanie do organizmów wirusów jak covid?

czerwiec 20, 2023 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Co jest ciekawe: temat nie pojawił się przy okazji badań nad trisomią 21 ale przy covid. Badacze w trakcie swoich prac zrobili skaning genów, które mogą wspierać wirusy typu covid do organizmu, tak aby przygotować leki wspierające.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37310920/

Raport jaki powstał w wyniku ich prac jest ciekawy też dla nas. Podstawowy wniosek jaki z tego płynie brzmi:

1.DYRK1A wpływa na geny ACE2 i DPP4. Reguluje ich transkrypcję.

2.W efekcie “…DYRK1A to nowy regulator ekspresji ACE2 i DPP4, który może dyktować podatność na wiele wysoce patogennych ludzkich koronawirusów.”

Co to oznacza dla nas?

1.Z pewnością osoby z ZD mogą być bardziej narażone na efekt działania genu DYRK1A w okresie do 3 roku życia i potem powyżej 20 roku życia, gdyż w tym czasie tytułem różnych czynników gen ten daje określony efekt pozwalający wirusom na wejście do organizmu.

2.Potwierdza się to w rzeczywistości, gdzie dzieci z trisomią 21 są szczególnie narażone na różnego rodzaju wirusy i koreluje to z istotną aktywnością DYRK1A, która wygasa powoli do 3 roku, a układ immunologiczny stabilizuje się i dojrzewa.

3.Podawanie witaminy C wspiera działanie antywirusowe, ale ważniejszym w ZD z tej perspektywy jest stymulowanie DYRK1A za pomocą EGCG!

4.Jak popatrzymy też na wpisy dotyczące covid, tutaj sprawdza się resweratrol kontrolujący gen ACE2. Przypomnę cytat z jednego z tamtych wpisów:

https://www.zespoldowna.info/resveratrol-w-covid.html

“Wracamy do raportu. W wyniku przeprowadzonych analiz okazuje się, że resweratrol podawany przez 30 dni w dawce 150 mg dziennie w postaci trans resweratrolu obniżał aktywność genu ACE2 o 41% a poziom leptyny o 31% w szczególności u mężczyzn. Z naszej perspektywy powiedziałbym idealny układ.”

https://www.zespoldowna.info/koronawirus-aktualizacja-6.html

5.Przypomnę też, że przy sepsie w trisomi 21 resweratrol ma pozytywny wpływ. W wielu wypadkach pomógł i to istotnie właśnie z tego powodu.

Zatem kolejny argument by suplementować: EGCG, resweratrolem trans, witaminą C.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...