“Czy to coś zmieni, że zdobędziecie Orlą Perć?”

październik 12, 2021 by
Kategoria: Nasze Góry

Nic, a nic. Pokaże jednak, że najwięcej zależy od nas samych, od nas Rodziców. Jak chcemy wychować nasze dzieci z ZD, jak chcemy wykorzystać ich potencjały…a każde dziecko może mieć swoją “Orlą Perć”…i tak mi się wydaje, już o tym pisałem.

Zamienię też to pytanie na inne, jakie dostałem od dziennikarza: “Czy nie boi się Pan, że wejście na Rysy, zmieni negatywnie postrzeganie osób z zespołem Downa?”

Wtedy było to jeszcze przed “dotknięciem” Orlej Perci na Kozim Wierchu przez nas, Rysy brzmiały rzeczywiście przełomowo, ale dziennikarz nie wiedział, że to już trzeci raz. Myślałem co odpowiedzieć. Ciągle te “negatywnie” nie dawało mi spokoju.

https://www.zespoldowna.info/kozi-wierch.html

Czym może być “negatywnie”? Szybko się dowiedziałem, gdy usłyszałem od jednego z rodziców historię dziecka z ZD, który nie otrzymał świadczenia, bo chodzi, bo mówi, bo nie choruje…to znaczy że nie potrzebuje wsparcia. Potem kolejny rodzic, dziś kolejny rodzic…i teraz wiem, że wejście na Rysy, może być argumentem by zablokować świadczenia Jankowi, bo dzięki sobie, dzięki nam jego Rodzinie, ma zainteresowania, ma możliwości zdobywania Rysów, a państwo takich przypadków nie lubi, nieprawdaż?

Ten weekend był dla mnie niesamowity. Mogłem oglądać i czytać relacje rodziców zawodników będących w Ferrarze. To był ich czas, to był ich sukces, to była często ich “Orla Perć.” Trzeba ich chwalić za to co osiągnęli. Szacunek jaki im się należy jest wielki. To że osiągnęli to, ma być powodem, by zmieniać patrzenie na nich, na ich pasje jako osoby dorosłe?

Chyba nie i wrócę do tego co zawsze powtarzam: KAŻDY MA SWOJĄ GÓRĘ DO ZDOBYCIA! Zdobędzie ją w swój niepowtarzalny sposób, tylko dajmy szansę, a będziemy zaskoczeni, ja wam to gwarantuję…i cieszmy się, gdy bariery, stereotypy się łamią…ta Orla Perć Uśmiech

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...