Dieta osób z zespołem Downa, czyli jak pić herbatę zieloną wiedząc, że może być też szkodliwa dla zdrowia cz.3

luty 26, 2010 by
Kategoria: Dieta

Doszliśmy do końca historii o zielonej herbacie :) powinienem podać kilka fajnych artykułów i zakończyć ten temat. Ale niestety trochę nietypowo zamierzam zakończyć ten temat. Podam listę możliwych efektów ubocznych, na które musimy uważać przy serwowaniu tego napoju.

1.Zielona herbata zawiera znaczące ilości kofeiny. Mówi się, że jest to połowa tego co jest w kawie. Co to oznacza przy wrażliwości na kofeinę:

-niepokój

-irytację

-problemy ze spaniem

-palpitacje serca

tak samo jak przy piciu kawy lub coli.

2.Zielona herbata może podrażniać żołądek, aby tego uniknąć należy pić ją po posiłku lub między posiłkami.

3.Nie pij zielonej herbaty w czasie ciąży, tak samo jak kawy

4.Nie łącz zielonej herbaty z innymi ziołami bo może nastąpić nieoczekiwane wzmocnienie ich działania.

5.Gdy masz dziecko w wieku poniżej 5 lat nie powinno ono pić zielonej herbaty! Starsze dzieci powinny pić ją w ograniczonym zakresie, a nie powinny w ogóle pić jej w postaci napojów energetycznych w szczególności. Wynika to z działania oczywiście dużej ilości kofeiny. Nie ma jednak na to badań.

6.Należy pamiętać, że większość herbat redukuje absorpcję witaminy B. W zespole Downa ten mikroelement jest kluczową substancją.

7. Ekstrakty z zielonej herbaty w postaci tabletek nalezy stosować po porozumieniu z lekarzem z przyczyn jak wyżej.

8.Nie należy nadużywać zielonej herbaty, szczególnie tej o słabej jakości, gdyż prowadzi to do formowania kamieni w nerkach oraz alergii. Jeżeli nie dba się o zęby to zielona herbata, jak i wszystkie herbaty może “plamić” zęby.

9.Nie należy jeść liści zielonej herbaty.

10.Kiedy masz problemy z sercem i ciśnieniem musisz zachowywać się tak jak przy piciu kawy.

Kiedy patrzę na zebraną listę “wad” tego produktu to myślę, po co ja w ogóle pisałem o tej herbacie. Po co tłumaczyłem ten najnowszy pomysł Richarda? Odpowiedź jest krótka: nawet zwykła herbata, kiedy jest nadużywana lub używana w złym stanie zdrowia jest tak samo niebezpieczna jak herbata zielona czy też kawa. Zatem jak powinniśmy jej używać?

Według profesora Mobleya dzieci z ZD nie powinny pić więcej niż 1 kubek dziennie. Należy ją traktować tak jak każde inne zioło! Z tych też względów aby osiągnąć właściwy efekt o którym Richard mówi tutaj: http://www.zespoldowna.info/dieta-osb-z-zespolem-downa-czyli-dlaczego-nalezy-pic-herbate-zielona-cz-2/

Jednak nie załamuj się czytelniku tymi wadami i przejdź do części numer 4 tam znajdziesz rozwiązanie :)

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...