Do kiedy można suplementować osobę z ZD?

sierpień 12, 2012 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Te ciekawe pytanie zawdzięczam Marcie. Ma już córkę 15 letnią. Chciałaby ją “wzmocnić” ale zastanawia się jak.

…ale po kolei.

1.WIEK DO 6 LAT

Tutaj, w tym wieku suplementacja jest krytyczną wartością, gdyż może wesprzeć organizm walczący z wieloma błędami, w jego rozwoju. Szczerze mówiąc wszyscy są jej zwolennikami, z jednym wyjątkiem: czy należy podawać także takie leki jak fluoksetyna, czy cerebrolizyna.

2.WIEK DO 12 LAT

Tutaj większość rodziców uważa że nie jest to potrzebne. Ja z kolei uważam, że konieczne jest kontynuowanie suplementacji, ale już nie jako system “budowania” możliwości organizmu, ale jako wspomaganie rozwoju umysłowego.

Dzięki diecie można już stymulować poziom makro- i mikroelementów. Suplementacja w tym kierunku powinna być podawana wtedy gdy jest to konieczne

3.WIEK DO 18 LAT

Tutaj konieczne są przede wszystkim leki stymulujące funkcjonowanie organizmu atakowanego przez chorobę Alzheimera, czyli cerebrolizyna i memantyna. Amerykanie wskazują, że nawet praca hormonu tarczycy w tym okresie się balansuje i nie wymaga takiego wsparcia, jak to ma wcześniej.

4.WIEK POWYŻEJ 18 LAT

Tutaj konieczne jest skupienie się na chorobie Alzheimera. Jakie substancje dobierać w tym leczeniu….jeszcze nie wiem.

Często powraca się także do tych samych suplementów z początkowego okresu życia, które wspomagałyby właściwe odżywianie.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...