…i jeszcze raz o Roche i ich próbach

wrzesień 13, 2011 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Liczba informacji o tym wydarzeniu jest naprawdę duża. Nie chcę wskazywać, które źródło wie więcej, ale uważam że należy się Wam jeszcze jedna mała wzmianka na ten temat.

Partnerem społecznym Roche jest DSRTF. Czym jest ta organizacja? The Down Syndrome Research and Treatment Foundation tak brzmi pełna nazwa, czyli Fundacja Badań i Leczenia Zespołu Downa z siedzibą w USA, Pao Alto w Kaliforni ,któa współpracuje z University of Stanford a celem jej jest poszukiwanie leków i rozwój badań nad Zespołem Downa.

 

image

http://www.rochetrials.com/main.action

Firma Roche jest firmą z siedzibą w Bazylei w Szwajcarii. Zajmuje się głównie lekami neurodegeneratywnymi. Decyzja o podjęciu badań nad lekami na ZD podjęła amerykańska filia tej organizacji. Na stronie powyżej możecie śledzić na bieżąco postępy w badaniach i informacje o celach poszczególnych etapów.

Proces badań zaczyna się od 33 osób, ale możliwy jest akces dodatkowych osób do programu i wskazuje się na to, że grupa ponad 50 osób będzie najlepszą próbką.

Richard zdążył zadać mi pytanie, czy uważam że nowy lek będzie lepszy od ginkgo, gdyż zna mój artykuł gdzie rozpatruję kwestię: co jest lepsze suplement czy ginkgo? Jestem zwolennikiem leków, ale odpowiedziałem Richardowi, że w kwestii ginkgo jestem pod ogromnym wrażeniem jego skuteczności i pozostanę przy nim ze względu na GABA, regulację snu, synapsogenezę, rozpuszczanie amyloidów itd. Nowy lek będzie miał jedną z funkcji, czyli regulację GABA i regulację snu (powiązane kwestie), ale co z pozostałymi? Wydaje mi się przez to, ze ginkgo dalej będzie niezwykle istotne dla nas.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...