“Jarku, jeżeli 100% dzieci z zespołem Downa ma polimorfizm MTHFR, to jak to ma się do witaminy C?”

październik 6, 2016 by
Kategoria: MTHFR i inne polimorfizmy

Potwierdzam, że na ten moment wszystkie panele jakie przesyłacie do mnie, Waszych dzieci potwierdzają, że mają minimum heterozygotę genu MTHFR, a nie wspomnę o innych polimorfizmach wpływających na kwas foliowy, które są typowe dla ZD jak MTRR, MTR, MTHFD 1, DHFR, RFC 1 A. Jak to ma się w kontekście witaminy C i doniesień o zaburzonej pracy interferonów? Oto moja odpowiedź.

http://www.zespoldowna.info/czy-witamina-c-moze-byc-regulatorem-odpowiedzi-immunologicznej-w-zespole-downaile-jej-mozemy-uzywac.html

http://www.zespoldowna.info/komorki-walcza-z-infekcja-nawet-wtedy-gdy-jej-nie-ma-czyli-o-przelomowym-projekcie-dla-zespolu-downa.html

1.Wniosek uproszczony z powyższych artykułów:

INTERFERONY TYTUŁEM ZŁEGO DZIAŁANIA GENU IFNAR W ZESPOLE DOWNA POWODUJĄ STAN CIĄGŁEGO TRWANIA “NIBY-ZAPALENIA”.

PODAWANIE WITAMINY C WZMACNIA DZIAŁANIE INTERFERONÓW ZATEM POGŁĘBIA NEGATYWNY STAN ZAPALNY.

BRAK ODPOWIEDNIEJ AKTYWNOŚCI LIMFOCYTÓW T I B WYMAGA WSPARCIE WITAMINĄ C W OBRONIE ORGANIZMU PRZED INFEKCJĄ.

2.Powyższe kwestie nie uwzględniają w ogóle potrzeb metabolicznych i wymogów związanych z funkcjonowaniem metabolizmu kwasu foliowego a co za tym metylacji. Zaburzenie metylacji w ZD jest znaczne tytułem potrojenia genów RFC 1 A i DNMT3L. Zła metylacja zwiększa poziom amyloidów beta co jest typowym objawem choroby Alzheimera. Zatem musimy regulować metylację w każdy możliwy sposób.

3.Witamina C jest kluczowa dla regulacji cyklu kwasu foliowego związanego z metylacją. Z perspektywy wielu raportów bez witaminy C metabolizm kwasu foliowego jest istotnie ograniczony stąd jest ona po prostu konieczna do metylacji!!!!

image

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/22527288

WNIOSEK:

Dr. Leichtman na moje sugestie odpowiada, że witamina C powinna być podawana jednak na poziomie istotnie niskich dawek do 100 mg dziennie. Ja zestawiam te fakty nieco inaczej:

*w ZD zaburzenie metylacji jest powszechne

*w ZD powszechnie występuje polimorfizm genu MTHFR

*by poprawić metylację, konieczna jest witamina C

*dobra metylacja obniża poziom aktywności interferonów i genu IFNAR

*zatem witamina C powinna być używana, choć nie stale i w dużych dawkach.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...