Jasia suplementy cz.10, czyli resweratrol

marzec 3, 2014 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

W tym tygodniu będę pisał o jednym MIR 155. Chcę podziękować Ewie, która zainteresowała mnie tematem autoimmunologicznej reakcji naszych dzieci. Dzięki temu znów wiem więcej, ale zaczyna być to bardzo, bardzo skomplikowane.

Zdecydowany kandydat numer 1 na najbliższe dni to RESWERATROL.

image

Obok niego KWERCYTYNA. Tą na szczęście mamy już w najnowszym nutrivene D po ostatniej aktualizacji receptury. Dlaczego to jest tak ważne:

-jest antyoksydantem to większość osób wie

-wpływa na gen MIR 155, który zlokalizowany jest na 21 chromosomie i jest uważany za jeden z kluczowych genów rakowych. Jego nadaktywność inicjuje wiele procesów rakowych

-poprzez gen MIR 155 wpływa na cząsteczkę SNX27, o której ostatnio trochę się pisało chociażby tutaj: http://www.zespoldowna.info/snx27-wracam-do-niego-po-roku-kluczowy-temat-dla-uczenia-sie-osob-z-zespolem-downa.html

Groźnie brzmi…i tak jest. W ZD pokazuje swoją inną cechę. Destabilizuje system immunologiczny, przez co inicjowane są choroby autoimmunologiczne typowe dla zespołu Downa, jak młodzieńcze zapalenie stawów, łysienie plackowate.

Jak się okazuje resweratrol, jak i kwercytyna są substancjami, które mają udowodnione działanie wyciszające gen MIR 155. Podanie tych dwóch substancji powoduje ustabilizowanie działania tego genu na podobnej zasadzie jak robi to EGCG wobec DYRK 1 A.

Co mówi wikipedia o resweratrolu?

Najwięcej resweratrolu zawierają winogrona, głównie ich skórka. Z tego względu wina czerwone, otrzymane z fermentacji soku razem ze skórkami owoców, zawierają więcej resweratrolu niż wina białe. Poza tym obecny jest w znacznie mniejszych ilościach w orzeszkach ziemnych, w owocach, przede wszystkim w skórce, morwy i czarnej porzeczki. Resweratrol jest bardzo skutecznym przeciwutleniaczem oraz nietoksycznym fungicydem (środkiem antygrzybicznym) i jako taki jest szeroko stosowany jako dodatek do żywności. W skali przemysłowej otrzymuje się go z wysuszonych skórek czerwonych winogron.

Na to wygląda, że nasze dzieci muszą wpisać na stałe do swojej diety: winogrona czerwone, morwę, czarną porzeczkę.

W tej formie będzie kosztował u nas około 85 pln.

Dawkowanie resweratrolu w naszym przypadku to 1,5 mg na 1 kg wagi.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...