“Które geny z perspektywy roku 2020 są najtrudniejsze i najbardziej destrukcyjne w zespole Downa?”

styczeń 16, 2020 by
Kategoria: Wiedza o Zespole Downa

Kiedyś już o tym wspominałem, ale przypomnę. Dzisiaj im nasze dzieci są starsze tym bardziej istotny jest gen RCAN1 i jego działanie. Często opisywany jest jako DSCR1. Jednakże za wszystko co najgorsze zaraz po poczęciu odpowiada DYRK 1A, który swoje apogeum aktywności ma między 6 miesiącem ciąży a 6 miesiącem życia, a potem tylko wpływa poprzez swoją obecność potrojonego układu.

Oba odpowiadają za ekspresję innych genów, za niepełnosprawność, za złą reakcję immunologiczną, dysfunkcję mitochondriów i brak neurogenezy tak na szybko. Z tej perspektywy wynikają priorytetowe jak na warunki polskie suple: EGCG+resweratrol trans+DHA.

Biorąc szczególnie pod uwagę mitochondria mój podstawowy zestaw supli w ZD poszerza się o ubiquinol, PQQ, rybozyd, magnez i jest to takie minimum-minimorum.

Komentarze

Liczba komentarzy: 3 do ““Które geny z perspektywy roku 2020 są najtrudniejsze i najbardziej destrukcyjne w zespole Downa?””
  1. Majka pisze:

    Witaj, A gdzie należy szukać wymienionych powyżej genów w panelu UK? Czy potrzebne są dodatkowe badania?

  2. Can pisze:

    Oba geny można znaleźć jedynie w raw data.

  3. Majka pisze:

    Jarku, a co z jodem? Generalnie mało piszesz na ten temat. Same ryby mogą nie wystarczyć, szczególnie, że nie wiadomo, czy nie są zbyt zatrute metalami ciężkimi. Może warto byłoby dodać np. Kelp do diety (w rozsądnych ilościach)? Nasz Szymek miał zaplanowane dwa wyjazdy nad morze tej wiosny. Oba spaliły na panewce.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...