Kurkuma jest…

sierpień 9, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Jak mówię kurkuma longvida, to wszyscy myślą…suplement stymulujący immunologię przede wszystkim. I to jest prawda..ale ma ona bardzo szerokie zastosowanie. Tutaj trzy wybrane, wydaje mi się kluczowe dla nas działania.

1.Dlaczego kurkumę stosuje się na mowę w połączeniu z DHA?

Po pierwsze by obniżyć poziom histaminy i wzmocnić w ten sposób aktywność enzymu DAO, choć potrafi być jej inhibitorem. Pozwala to na redukcję stanu zapalnego. Stąd jej “słynne” zastosowanie w onkologii.

https://www.zespoldowna.info/kurkuma-redukuje-poziom-histaminy.html

https://www.zespoldowna.info/kurkuma-a-dao.html

2.Drugie jej najczęstsze użycie to jako stymulant pracy mózgu. Spytajcie się osób mających epilepsję, ich rodziców, co jest podawane w takich wypadkach najczęściej. Podpowiem kurkuma.W ZD odchylenie pracy mózgu mierzone zrobionym EEG zawsze pokazuje odmienność funkcjonowania mózgu w ZD. Kurkuma jest po to by to “stymulować”.

https://www.zespoldowna.info/kurkuma-redukuje-uszkodzenia-mozgu-wywolane-epilepsja-kurkuma-ogranicza-efekty-uboczne-lekow-antypadaczkowych-kurkuma-niweluje-hepatotoksycznosc-kwasu-walproinowego.html

3.Kurkuma redukuje poziom amyloidu. Tak to jej zastosowanie, tak samo jak EGCG. Tutaj prawda jest taka, że dotyczy to dwóch polimerów oznaczonych jako abeta 40 i abeta 42. One występują w ZD tytułem dysfunkcji genu APP. Tego mamy za dużo i kurkuma to reguluje i owszem. Jednak trzeba dodać, że kurkuma to neuroprotektor i z tego powodu w chorobie Alzheimera jest kluczowa.

https://www.zespoldowna.info/kurkuma-slcp-wciaz-najlepsza-kurkuma-inhibitujaca-stan-zapalny-redukujaca-tworzenie-sie-amyloidow-beta-i-bedaca-najlepszym-neuroprotekcyjnym-czynnikiem-w-chorobie-alzheimera.html

https://www.zespoldowna.info/bace1-i-app-czyli-jednak-amyloid-i-jego-oczyszczanie.html

https://www.zespoldowna.info/zespol-downa-czym-jest-w-2016-roku-jakie-suplementy-i-leki-na-gen-app-i-amyloid-beta.html

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...