Metformina wymaga stałej suplementacji witaminy B12!

kwiecień 26, 2022 by
Kategoria: Suplementy, leki i ich kontrola

Metformina zyskuje zainteresowanie już w Polsce. Kilku rodziców rozpoczęło wspieranie ich dzieci z ZD tym lekiem. Biorąc pod uwagę chorobę Alzheimera, tudzież metabolizm energetyczny, wydaje się że powinna być w użyciu. Jest jednak pewne ale!

https://www.zespoldowna.info/metformina-i-cukrzyca.html

https://www.zespoldowna.info/metformina-uzywac-czy-nie-uzywac.html

https://www.zespoldowna.info/naturalne-skladniki-wspierajace-pgc-1-i-mitochondria.html

Wskazywałem już że możemy oczekiwać tutaj kilku problemów przy używaniu tego leku. Najważniejszy to istotna inhibicja wchłaniania witaminy B12, przez co pojawiają się zaburzenia metylacji.

W najnowszym raporcie analizowano case podawania metforminy pacjentom z cukrzycą typu 2. Niestety dane jakie zostały opracowane, wskazują na konieczność stałej suplementacji tej witaminy w trakcie podawania metforminy. Dawki są zależne od dawek metforminy i wieku pacjenta.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/35440313/

Z mojej perspektywy zdecydowanie łatwiej jest ustawić to dzieciom, niż osobom powyżej 20 roku. Stany zapalne i ich wpływ są ukrywane przez podawania metforminy i tutaj niestety nie ma reguły. W tym wieku nie jest pewne co jest problemem, co jest obrazem-objawem. Interpretacja przez to staje się skomplikowana i wymaga szczegółowych analiz.

Wyraź swoją opinię

Powiedz nam co myślisz...